25 Nisan 2019 Perşembe

SAMSUN'UN TEKKEKÖY İLÇESİNDE O MAHALLEYE 50 YIL SONRA HİZMET GİTTİ

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde o mahalleye 50 yıl sonra hizmet gitti

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde 50 yıldır içme suyu, yolu ve aydınlatması olmayan Sarıyurt mahallesinin yarım asırlık çilesi sona erdi.

08 Aralık 2018 Cumartesi 18:30 GÜNCEL

Samsun'un Tekkeköy İlçe Belediyesi tarafından 50 yıldır hiç bir hizmet almayan, yolu, içme suyu ve aydınlatması bulunmayan Sarıyurt mahallesinin yıllardan bu yana yaşadığı soruna neşter vuruldu.


Tekkeköy Belediyesi Başkanı Hasan Togar, Sarıyurt mahallesinin 50 yılı aşkın bir süredir hiç bir hizmet almadığını bu nedenle yolunun olmadığını, içme suyunun bulunmadığını ve aydınlatmasının bulunmadığını açıkladı. Yaptıkları girişimler sonucu, yolu olmayan Sarıyurt mahallesine önce yol açtıklarını açıklayan Hasan Togar, yolun belediye tarafından açılması sonrası 50 yıldır içme suyu ve aydınlatma sorunu yaşayan Sarıyurt mahallesine içme suyu bağlandığını, aydınlatma direklerinin de yapıldığını kaydetti.

Tekkeköy İlçesine bağlı Sarıyurt mahallesinin 50 yıllık sorununa neşter vurduklarını kaydeden Belediye Başkanı Hasan Toğar, mahallenin yaptıkları çalışma sonucunda artık hem yola hem içme suyuna hemde aydınlatma hizmetine kavuştuğunu dile getirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da yerini garanti gören AK Partili mevcut belediye başkanları anket şoku yaşadı

Samsun'da yerini garanti gören AK Partili mevcut belediye başkanları anket şoku yaşadı