21 Ocak 2022 Cuma

SAMSUN'UN TEKKEKÖY İLÇESİNDE OKULLARA YAPTIRILAN KÜTÜPHANELERİN AÇILIŞI YAPILDI

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde okullara yaptırılan kütüphanelerin açılışı yapıldı

Samsun'un Tekkeköy ilçe Belediyesi tarafından 'Kütüphanesiz Okul Kalmayacak' projesi kapsamında okullara yaptırılan kütüphanelerin açılışı yapıldı.

28 Aralık 2021 Salı 12:49 GÜNCEL

Samsun'un Tekkeköy İlçe Belediye Başkanı Hasan Togar,  'Kütüphanesiz Okul Kalmayacak' projesi kapsamında yaptırılan kütüphanelerin açılışını yaptı, "Tekkeköy ilçemizde kütüphanesiz okul bırakmayacağız" dedi.


Samsun'da Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Tekkeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yalçınkaya, Tekkeköy AK Parti İlçe Başkanı Hayri Ağırlar ve şube müdürleri ile öğrenci ve öğretmenlerin katılımıyla çalışmaları tamamlanan kütüphanelerin açılışını yaparak öğrencileriyle buluştu.Tamamlanan Kütüphaneler Teslim edildi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığınca başlatılan Kütüphanesiz Okul Kalmayacak projesi çerçevesinde, Tekkeköy’de de kütüphanesiz okul bırakmamak adına çalışmaların sürdürüldüğüne değinen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, "Eğitim öğretimde en fazla verimi elde edebilmek için her zaman İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve ilçemizdeki tüm okullarımız ile koordineli bir biçimde hareket ediyoruz. Geleceğimizin teminatı evlatlarımızı yarınlara emin adımlarla taşıma adına eğitim her zaman önceliğimizdir felsefesi çerçevesinde okullarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılamak için elimizden geleni yapıyoruz. Yeni okul yapımından arsa tahsiline, okulların tadilatından bakım ve onarımlarının yapılmasına kadar okulların ve tüm öğrencilerimizin ihtiyacını gidermek için her zaman elimizi taşın altına koyuyoruz. Evlatlarımızın gözlerindeki ışıldı, yüzlerindeki tebessüm bizlerin en büyük ödülü oluyor. Bu bizi daha çok motive edip eğitim için daha çok atılımlar yapmamızda bize güç veriyor" dedi. 

Tekkeköy’de her okula bir kütüphane 
Tekkeköy’de her okulun bir kütüphanesi olacağına dikkat çeken Başkan Togar, "Eğitim için yaptığımız bunca çalışmadan sonra şimdide ilçemizde kütüphanesiz okul bırakmamak adına kollarımızı sıvadık. Türkiye’nin tamamında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın muhterem eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığınca başlatılan Kütüphanesiz Okul Kalmayacak projesi çerçevesinde başlatılan seferberliğe tam destek vererek bizde ilçemizde kütüphanesiz okul bırakmayacağız. Bu manada belli okullarımızda tamamlanan kütüphanelerimizi teslim ederek öğrencileriyle buluşturduk. Öğrencilerimiz ile bu güzel mutluluğu paylaşıp onlarla yeni açmış olduğumuz kütüphanelerde kitap okuduk” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İZOFEN A.Ş'den Samsun'a 15 milyon TL'lik dev yatırım

İZOFEN A.Ş'den Samsun'a 15 milyon TL'lik dev yatırım