16 Ocak 2022 Pazar

SAMSUN'UN TEKKEKÖY İLÇESİNDE YAPILACAK YENİ PROJELERİ BELEDİYE BAŞKANI TOGAR AÇIKLADI

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde yapılacak yeni projeleri belediye başkanı Togar açıkladı

Samsun'un Tekkeköy İlçe Belediyesi Başkanı Hasan Togar, Tekkeköy ilçesinde yeni yapılacak projeleri açıkladı.

08 Kasım 2020 Pazar 12:44 GÜNCEL

Samsun'un Tekkeköy İlçe Belediyesi Başkanı Hasan Togar, Tekkeköy ilçesine Açık Hava Milli Mücadele Müzesi ve Güneş Enerji Santrali yapacaklarını açıkladı.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir ile Tekkeköy ilçesine yapılacak Açık Hava Milli Mücadele Müzesi ve Güneş Enerji Santrali ile ilgili bir toplantı gerçekleştiren belediye başkanı Hasan Togar, Demir'e projelere verdiği destek nedeniyle teşekkür etti.

Tekkeköy ilçesinde Milli Mücadele ve Cumhuriyet'e Giden Yol temalı bir açık hava müzesi yapacaklarını belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Togar, hayata geçirilecek yeni projelerle ilgili yaptığı açıklamada, şunları dile getirdi."Milli mücadelenin bütün ihtişamıyla tarihsel sürecinin yapısal unsurlarla desteklendiği açık hava Milli Mücadele ve Cumhuriyet’e Giden Yol temalı açık hava müzemizin ve yapımını projelendirdiğimiz Güneş Enerji Santralinin yer tahsisi yapıldı. Bu vesile ile Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir'e Tekkeköy ilçemizde yepyeni bir kentsel yaşam anlayışının oluşturulacağı yerleşim alanlarımızın imara açılmasında sağladığı destekler içinde ayrıca teşekkür ediyorum. Tekkeköy'de yeni imara açılan bu yerleşim yerlerinde ticaretin, yerleşim alanlarının, turizim destinasyon alanları ve konaklama alanlarının da bulunduğu mahallelerimizin sırtlarının orman önünün Karadeniz manzarasıyla süslendiği yamaçlarını da içeren gelecek nesillere kalacak bir büyük değişimin kentleşmenin bugün burada ilk adımlarını atmış bulunmaktayız."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da özel hastane acilden giren solunumu durmuş hastanın ailesinden 2.720 TL tahsil etti

Samsun'da özel hastane acilden giren solunumu durmuş hastanın ailesinden 2.720 TL tahsil etti