16 Temmuz 2019 Salı

SAMSUN'UN TEKKEKÖY İLÇESİNE 10 BİN METREKARELİK BİR ALANA YENİ MEZARLIK YERİ YAPILIYOR

Samsun'un Tekkeköy ilçesine 10 bin metrekarelik bir alana yeni mezarlık yeri yapılıyor

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde eski mezarlık yerinin dolması üzerine belediye 10 bin metrekarelik bir alan üzerinde yeni bir mezar yerinin yapımına başladı.

01 Kasım 2017 Çarşamba 17:37 GÜNCEL
Samsun'un Tekkeköy İlçe Belediyesi, eski mezarlık yerinde yer kalmaması üzerine, otoparkı ve abdesthaneleri bulunan yeni bir mezar yerinin yapımına başladı.

Samsun'un Tekkeköy İlçe Belediye Başkanı Hasan Togar, ilçe halkının en büyük sorunlarından birisi haline dönüşen mezarlık problemini çözüme kavuşturacaklarını açıkladı. Hasan Togar, Tekkeköy İlçe merkezinde bulunan mezarlık yerinin dolması nedeniyle ilçe halkının cenazeleri defnedecek yer bulamaması ile ilgili yaşadıkları soruna neşter vuracaklarını belirtti. 
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ilçede 10 bin metrekarelik bir alan üzerine yeni bir mezar yeri yaptıklarını belirterek, yaptığı açıklamada "Tekkeköy ilçemizde Şeyh Yusuf Zeynüddin Camii yanında bulunan Tekkeköy merkez mezarlığımız yıllarca vatandaşlarımızın ebediyete uğurladıkları yakınlarını defnettiği bir kabristanlık durumunda  idi. Senelerce defin yapılan ilçemiz merkezinde bulunan bu mezarlığımız içerisinde artık defin yapılacak yer kalmamıştı. Bizde 2014 yerel seçimlerinde seçilmemiz halinde mezarlık yeri sorununu en kısa zamanda çözeceğimiz sözünü vermiştik. Söz verdiğimiz gibi ilçemizin en büyük problemlerinden biri olarak görülen mezarlık meselesini inşallah 2018 yılı başlarında bitirmiş olacağız. 10 bin metre karelik alanda başlatmış olduğumuz titiz çalışmalar neticesinde şadırvanı, abdesthaneleri, peyzajı, ağaçlandırması, otoparkı ve çevre düzenlemesi ile mezarlık sorununu ortadan kaldırıyoruz. Vatandaşlarımız ve bizler artık acı günümüzde defin için yer aramak zorunda kalmayacağız. Allah hepimize uzun ömür versin ama yaşam kadar ölümde hayatın bir gerçeğidir. ‘Ali imran suresinde Her canlı ölümü tadacaktır’ ayeti yer almaktadır. Bu itikat çerçevesinde biz Müslümanlar için ayrı bir önem içeren mezarlıklarımıza farklı bir pencereden bakmalıyız. Ayrıca ilçemiz sınırları içerisinde bulunan ibadethaneler ve camilerimizin yanında mezarlıklarımızın, kabristanlıklarımızın, bakım, onarım, temizlik gibi daha birçok işlemini göreve geldiğimiz ilk günden itibaren belirli aralıklarla düzenli olarak yapmaktayız" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Bakan Demircan Turizm Şurasında konuştu: Sağlık turizminden 20 milyar dolar elde edebiliriz

Bakan Demircan Turizm Şurasında konuştu: Sağlık turizminden 20 milyar dolar elde edebiliriz