17 Nisan 2021 Cumartesi

SAMSUN'UN TELEKOM BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ ZAFERİ

Samsun'un Telekom Bölge Müdürlüğü zaferi

Samsun Telekom Bölge Müdürlüğü Trabzon'a bağlanmayacak. Samsun'un Telekom zaferi..

21 Mart 2021 Pazar 23:23 GÜNCEL

Samsun'un son günlerde en önemli gündem konusu olan Türk Telekom Bölge Müdürlüğünün Trabzon'a bağlanması meselesi ile ilgili kazanan taraf Samsun oldu.


Türk Telekom Samsun Bölge Müdürlüğünün Trabzon'a bağlandığı söylentileri üzerine harekete geçen çok sayıda sivil toplum örgütü ve siyasiler, bölge müdürlüğünün Samsun'da kalması için temaslarda bulundu, açıklamalar yaptı. 16 Mart tarihinde Bölge Müdürlüğünün AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan'ın müdahalesi ile Trabzon'a bağlanması hamlesinin geri çekildiği açıklandı. Ancak bu açıklama yeterli olmadı ve Türk Telekom Genel Müdürlüğünün bunu resmi bir açıklama ile Samsun kamuoyuna duyurması istendi.

Gitti, kaldı tartışmalarının alevlendiği Türk Telekom Samsun Bölge Müdürlüğü ile ilgili son olarak bu Pazar günü Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Telekom CEO'su ile Samsun'a gelerek açıklama yaptı. Bakan Yardımcısı Sayan, Türk Telekom Bölge Müdürlüğünün Trabzon'a bağlanmayacağını Samsun'da kalacağını duyurdu. Bu açıklama daha öncede bölge müdürlükleri birer birer elinden alınan Samsun'da sevinç yarattı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

İrfan

22 Mart 2021 Pazartesi 15:58

Samsun'dan, Trabzon'a giden tüm bölge müdürlüklerinin, Samsun'a geri kazandırılması lazım. Karadeniz bölgesinin tam ortasında, merkezinde yer alan koskoca Samsun dururken, bölge müdürlüklerinin Trabzon'da olması saçmalık.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Telekom Samsun'dan neden gitmemeliydi? Samsun'un Telekom mücadelesinin önemi

Telekom Samsun'dan neden gitmemeliydi? Samsun'un Telekom mücadelesinin önemi