23 Nisan 2019 Salı

SAMSUN'UN TERME İLÇESİNDE BULUNAN MAVİ BAYRAKLI MİLİÇ PLAJINA 400 BİN KİŞİ GELDİ

Samsun'un Terme ilçesinde bulunan Mavi Bayraklı Miliç Plajına 400 bin kişi geldi

Samsun'un Terme ilçesinde bulunan ve Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz döneminde yapılan Miliç Plajına, 2018 yılının yaz ayı sezonunda 400 bin kişinin geldiği açıklandı.

25 Eylül 2018 Salı 14:44 GÜNCEL

Samsun'un Terme İlçe Belediyesi Başkanı Şenol Kul, Yusuf Ziya Yılmaz döneminde Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Miliç Plajını sanki kendi hizmetiymiş gibi anlatması şaşkınlık yarattı.


Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz döneminde yapılan Miliç Plajı, yine aynı dönem içerisinde yapılan çalışmalar sonucu Mavi Bayrak almaya hak kazanan plaj oldu. Terme İlçe Belediyesi Başkanı Şenol Kul ise, Yusuf Ziya Yılmaz döneminde yapılan Miliç Plajı düzenlemesi ile ilgili açıklamasında şuan milletvekili olan Yusuf Ziya Yılmaz'ın ismini dahi zikretmedi.

Terme ilçesinde bulunan Miliç Plajı ile ilgili Anadolu Ajansına açıklama yapan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Mavi Bayraklı plaja 2018 yaz sezonunda 400 bin kişinin geldiğini söyledi. Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, yaptığı açıklamada, doğal güzelliği ile dikkati çeken Terme sahilini, Samsun Büyükşehir Belediyesinin projesi ile turizme kazandırdıklarını söyledi.

Çam ağaçlarıyla iç içe olan sahilde düzenlemeler yapıldığını anlatan Şenol Kul, mavi bayraklı plajda, iskele, etkinlik alanı, kafeterya, piknik alanları, yürüyüş parkurları, mescit, düğün salonu, çocuk oyun alanları ve otoparklar oluşturulduğunu belirtti.

Terme Belediyesi Başkanı Şenol Kul, Miliç Plajı'nın Ege ve Akdeniz sahillerini aratmadığını vurgulayarak plajın 2018 yılının yaz sezonunda yaklaşık 400 bin ziyaretçiyi ağırladığını vurguladı.

Yaklaşık 45 kilometrelik sahile sahip ilçede, deniz turizmini ön plana çıkarmak istediklerini ifade eden Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, şu değerlendirmeyi yaptı.

"Karadeniz'in parlayan yıldızı haline gelen, yeşil ve mavinin en güzel renk tonlarının buluştuğu mavi bayraklı plajımız, yaz boyunca sıcak hava fırsatını değerlendiren vatandaşlar tarafından dolup taştı. Miliç Plajı, Terme'mize değer kattı. Terme sahilleri sadece Türkiye'de değil, tüm dünyada tanınan, turizmin göz bebeği ve yerli, yabancı herkesin tercih ettiği bir turizm cenneti haline geldi. Miliç Plajı'na ve Terme'ye gösterilen ilgi bizi çok memnun etti."

Temiz kumsalı, deniz ve yeni sosyal alanlarıyla turizmde markalaşmaya dönük çalışmalar yaptıklarını ifade eden Şenol  Kul, "Yaklaşık 45 kilometrelik Terme sahil bandı için çok iddialı konuşuyor, 'yeryüzündeki cennet' tabirini kullanıyorum. Mavi bayraklı plajımız gibi aynı destinasyona sahip kilometrelerce sahillerimiz mevcut. Bu alanları da projelendirerek yaz turizmine kazandıracağız." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun İl Başkanı Karaduman: O arkadaşlarla yollarımızı ayıracağız

AK Parti Samsun İl Başkanı Karaduman: O arkadaşlarla yollarımızı ayıracağız