26 Kasım 2020 Perşembe

SAMSUN'UN TERME VE SALIPAZARI İLÇELERİNDE SELDE MAHSUR KALANLAR HELİKOPTER İLE KURTARILDI

Samsun'un Terme ve Salıpazarı ilçelerinde selde mahsur kalanlar helikopter ile kurtarıldı

Samsun'un Terme ve Salıpazarı ilçelerinde yaşanan sel felaketinde evlerinde mahsur kalan vatandaşlar Sahil Güvenlik helikopteri ile kurtarıldı.

24 Ağustos 2019 Cumartesi 14:26 GÜNCEL

Samsun'un Salıpazarı ve terme ilçelerinde yaşanan sel felaketinde evlerinde mahsur kalan vatandaşlar için kurtarma operasyonu düzenlendi.


Samsun Sahil Güvenlik helikopterinin sel afetinin yaşandığı Terme ve Salıpazarı ilçelerinde evlerinde kalan vatandaşları kurtarma anları saniye saniye görüntülendi. İki kişinin sel nedeniyle hayatını kaybettiği Salıpazarı ilçesi ile birlikte Terme ilçesinde evlerinde mahsur kalan vatandaşları kurtarmak için havalanan Sahil Güvenlik helikopterinin vatandaşları kurtarma anlarına ait görüntüleri ise Samsun Valisi Osman Kaymak sosyal medya sayfasından yayınladı.

Samsun Valisi Osman Kaymak, kurtarma görüntülerini yayınladıktan sonra "Gece boyu kurtarma çalışmalarını sürdüren Terme ve Salıpazarı kaymakam ve belediye başkanlarına hava kuvvetleri pilotlarına Samsun Büyükşehir,Terme ve Salıpazarı belediyeleri  ekiplerine jandarma ve polis memurlarına ve afat ekiplerine içten teşekkür ediyorum. Allah razı olsun" diyerek görevlilere teşekkür etti.

Samsun Valisi Kaymak kurtarma operasyonu ile ilgili verdiği bilgide ise şunları dile getirdi.
"Terme ve Salıpazarı sel felaketi nedeniyle dün gece boyu evlerinde mahsur kalan vatandaşları kurtarma çalışmaları devam etti .19 helikopterle olmak üzere 90’a yakın vatandaşımız güvenli bölgeye taşınmıştır. Görev yapan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Allah razı olsun."

samsunkenthaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir sel yaralarının sarılacağını açıkladı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir sel yaralarının sarılacağını açıkladı