10 Temmuz 2020 Cuma

SAMSUN'UN YAKAKENT İLÇESİ YEŞİLKÖY MAHALLESİNİN 50 YILLIK SU HASRETİ SONA ERDİ

Samsun'un Yakakent ilçesi Yeşilköy mahallesinin 50 yıllık su hasreti sona erdi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Yakakent ilçesine bağlı Yeşilköy mahallesinin 50 yıllık su hasretine son verdiklerini açıkladı. Yakakent ilçesi Yeşilköy mahallesine 50 yıl sonra içme suyu şebekesi bağlandı.

01 Şubat 2018 Perşembe 17:37 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 5 milyon TL'lik bir yatırım ile Yakakent ilçesi Yeşilköş mahallesinde yapımı tamamlanan içme suyu şebekesinin açılış törenine katıldı. 


Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Samsun’un tüm ilçelerinde yapılan çalışmalar gönüllere dokunuyor. Cumhuriyet tarihinden bu yana yol ve su sorunu çeken mahallelerin bu sorunları sosyal belediyecilik anlayışıyla Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından ortadan kaldırıldı.   

SU SAĞLIKTIR, SU HAYATTIR

Yakakent ilçesinde bulunan Yeşilköy Mahallesi’ne önce yol ardından da içme suyu getirerek bölgenin büyük bir sorununu ortadan kaldırdıklarını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Su sağlık demek, hayat demek. Vatandaşlarımızın en doğal hakkı olan içilebilir su temini için büyük bir gayret içindeyiz. Burada yaptığımız çalışmalar sonucu sadece Yeşilköy değil, Gündüzlü, Çiğlik ve Recepköy Mahallelerimizde su sorununa çözüm bulduk. 5 milyon TL harcadık. Helali hoş olsun. Rabbim yolunuzu ve suyunuzu iyi günlerde kullanmanızı nasip eylesin. Su gibi berrak ömrünüz olsun. Biz yaptığımız bu işin sorumluluklarımızın en başında olduğunun bilincindeyiz. Tek üzüntümüz önceden yapılamamış olması. Allah’ın izniyle 4 yıl gibi sürede birçok sorunu çözüme kavuşturduk. Rabbim yine izin verirse kentimizde hiç sorun bırakmayacağız” dedi. 

SİZLERİN DUASI BİZİ AYAKTA TUTUYOR

Başkan Yılmaz 75 yaşındaki Ünzile Elma’nın kendisi için dua ettiğini duyunca, “Sizlerin duası bizleri ayakta tutuyor. Dualarınızı esirgemeyin bizlerden.” diyerek elini öptü. Daha sonra Ünzile teyzenin evine giden Yılmaz mutfaktaki çeşmeyi birlikte açarak hatıra fotoğrafı çektirdi. Yakakent Kaymakamı Selin Sarı ise yaptığı konuşmada Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın tüm Samsun halkı tarafından benimsendiğini ve çok sevildiğini belirterek, “50 yıllık su hasreti başkanımızın sayesinde sona erdi” dedi. 


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Terme'de feci kaza! Jeep üç parçaya bölündü 2 kişi yaşamını yitirdi

Samsun Terme'de feci kaza! Jeep üç parçaya bölündü 2 kişi yaşamını yitirdi