24 Ocak 2022 Pazartesi

SAMSUN'UN YAKAKENT İLÇESİNDE ASYA KAPLANI SİVRİSİNEĞİ PANİĞİ!

Samsun'un Yakakent İlçesinde Asya Kaplanı Sivrisineği paniği!

Samsun'un Yakakent İlçesinde Asya Kaplanı Sivrisineği paniği.. Yakakent ilçesinde Asya Kaplanı Sivrisinekleri bir kişinin bacağını ısırarak delik deşik etti.

28 Temmuz 2021 Çarşamba 20:21 GÜNCEL

Asya Kaplanı Sivrisineği ısırması! Asya Kaplanı Sivrisineği ölümcül mü? Asya Kaplanı Sivrisineği ısırırsa ne yapılmalı? Asya Kaplanı Sivrisineği ısırması sonrası yaşanan belirtiler..


Samsun'un Yakakent ilçesine giden gazeteci Ahmet Çağdaş Çatoğlu'nun Asya Kaplanı Sivrisinekleri ısırdı.

Yakakent ilçesine giden gazeteci Ahmet Çağdaş Çatoğlu, burada Asya Kaplanı Sivrisineklerinin saldırısına uğradı. Bacağını ısıran Asya Kaplanı Sivrisineklerinin toplu olarak hareket ettiğini söyleyen Çatoğlu, olay sonrası baş dönmesi yaşadığını ve derhal hastaneye gittiğini söyledi. Yakakent ilçesinde Asya Kaplanı Sivrisineklerinin olduğunu kaydeden Ahmet Çağdaş Çatoğlu, ısırıklar sebebiyle bacağında belirgin ve ciddi izler oluştuğunu kaydederken, uzmanlar ise bu sivrisinek türünün ölümcül olabileceği uyarısında bulundu.

Asya Kaplanı Sivrisineklerinin bakteri ve virüs taşıdığı ve bu nedenle ölümcül hastalıkları bulaştırabileceğine dikkati çeken uzmanlar, bu sivrisineklerin salgı hastalıklara sebep olabileceğini belirtiyor. Asya Kaplanı Sivrisineceğinin baş ağrısı, yüksek ateş, ense sertliği, koma, titreme, nöbet veya felç gibi rahatsızlıklar ile ölüme dahi sebebiyet verdiğini vurgulayan uzmanlar, asya kaplanı sivrisineği ısırmasına maruz kalanların acil olarak hastaneye başvurması gerektiğinin altını çiziyor.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Ferrero Fındık Genel Müdürü Bamsi Akın Fındık Bildirgesi'ni tanıttı

Ferrero Fındık Genel Müdürü Bamsi Akın Fındık Bildirgesi'ni tanıttı