22 Ekim 2021 Cuma

SAMULAŞ A.Ş'DE GREVİ KIRMAK İÇİN İŞÇİLERDEN İMZA TOPLANIYOR İDDİASI

SAMULAŞ A.Ş'de grevi kırmak için işçilerden imza toplanıyor iddiası

Samsun SAMULAŞ A.Ş'de sendikanın grev kararı alması sonrası işçilere 'işinizden olursunuz' tehdidi ile grev istemediklerine dair imza toplandığı iddiası gündeme geldi.

07 Aralık 2020 Pazartesi 13:57 GÜNCEL

Samsun SAMULAŞ A.Ş'de Demiryol-iş Sendikasının aldığı grev kararını kırmak için işçilere baskı yapıldığı iddiası ortaya atıldı.


Samsun Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden olan SAMULAŞ A.Ş'de işçilerin toplu iş sözleşme görüşmelerinin tıkanması nedeniyle burada örgütlü olan Demiryol-İş Sendikası bir süre önce grev kararı aldıklarını açıklamıştı. Grev kararı sonrası SAMULAŞ A.Ş'de çalışan sendika üyesi işçilere 'İşinizden olursunuz' baskısı yapıldığı ve iş veren tarafından grevi kırmak için işçilerden imza toplanmaya başlandığı ileri sürüldü. 

Sendika üyesi işçilere 'İşinizden olursunuz' tehdidi yapıldığı bu yolla grevden vazgeçirmek için SAMULAŞ yetkilileri tarafından imza alındığı gündeme gelirken, Demiryol-İş Sendikası bu yöntemlerin hiç bir işe yaramayacağını grev kararının alındığını ve ilanın iş yerine asıldığını söyledi.

Öte yandan Samsun Büyükşehir Belediyesinde Ocak ayından sonra bazı genel müdür ve daire başkanlarının görev yerlerinin değiştirileceği, bazılarının ise görevden alınacağıda gündeme gelirken, görevden alınacak isimler arasında SAMULAŞ A.Ş Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı'nın da olduğu bildirildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Zaman

09 Aralık 2020 Çarşamba 23:04

İnsanlari tehdit edenlere, insanlara hakaret edenlere ve bunlari yapanlara yardim edenlere soruyorum mezarda nasil yatacaksiniz? Bu sekilde kazandiginiz paralari coluk cocugunuzun kursagindan nasil geciriyorsunuz? Dinden imandan bahsedip, alninizi secdeye goturup nasil bu kotuluklere alet oluyorsunuz? Allahtan korkun, kulundan degil...

Hüseyin

09 Aralık 2020 Çarşamba 18:38

Asgari ücret ile sendikasız çalışırım ben SAMULAŞ da bu zamanda böyle iş bulunmaz..

kerim kaya

08 Aralık 2020 Salı 12:33

bununla ilgili duyum aldık ve işcilere işten atarız tehdidi varmış samsun savcılarını göreve çağırıyoruz

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Belediyesi kurmasaydı, Büyükşehir Atakum'a EDS'yi zaten kuracaktı

Atakum Belediyesi kurmasaydı, Büyükşehir Atakum'a EDS'yi zaten kuracaktı