17 Mayıs 2021 Pazartesi

ŞAPKA ÇIKARTACAKMIŞ! ŞAPKASINDAN YILLARDIR TAVŞAN BİLE ÇIKARTAMAYAN BAŞKAN

Şapka çıkartacakmış! Şapkasından yıllardır tavşan bile çıkartamayan başkan

Fi tarihinden beri başkan! Fi tarihinden beri konuşmaktan başka bir icraatı olmayan başkan! Süleyman hep başbakan, başbakan hep Süleyman şarkısı gibi; Hep başkan, hep başkan..

12 Nisan 2021 Pazartesi 11:13 GÜNCEL
Şapka çıkartacakmış iki gözümün çiçeği! Şapkasından yıllar yılı tavşan dahi çıkartamayan başkan

Ne ekonomik krizlerde, ne de esnafın zor gününde ortalarda hiç olmadı.. Önlerde de yer almadı.. Kayıptı, hep saklandı.. Konuşmaya gelince, mangalda kül bırakmadı! Ne yaptı yıllarca; Koca bir hiç.. Yedi, içti, gezdi, tozdu.. Esnafının zor günlerinde ise başını hep kuma soktu.. 

Esnafı inim inim inlerken tatillere gitti, kendini sıcak kumlara, sulara bıraktı.. Sosyal demokrattı.. Gel zaman, git zaman, baktı ki sosyal demokratlıkta kar etmiyor.. Anında saf değiştirip, duble yollara geçti.. 

Bunun için bahanesi de hazırdı! Bakan akrabasıydı.. Akrabası olan bakan oradayken, kendisinin sosyal demokrat olarak kalması ayıp olmaz mıydı! 

Esnafların başkanıydı.. Duble yollara geçmişken, bir de son model Mercedes almalıydı.. Esnafı icralarla, hacizlerle boğuşurken, kredileri ödemekte bin bir güçlük çekerken, odaya ait Mercedes ile yayıla yayıla gezdi. 

Akşamları deniz kıyısında demlendi, kayık sefası yaptı.. Arada kendisine mikrofon uzatılınca, bilindik ezber laflarla ahilik haftalarını kutladı.. 

Yüzyılın iletişim aracı sosyal medya ile tanıştı.. Yazım dili bozuk bir Türkçe ile, oradan mesajlar yazdı, beğeniler aldı. Örnek şahsiyetti, seçim akşamı, magandalar gibi silahla havaya ateşler ederek zafer kutladı. 

Her ne ise, yıllardır başkandı! Esnaf için ne faiz indirimi, ne de borçlara taksitlendirme talebinde bulunmadı. Hiç sesi çıkmadı.. Sustu ve izledi.. Sessiz sedasız, yan gelip yattı. 

Pandemi döneminde bile, en güzel icraatı olan sessizliği tercih etti. Deniz kıyısında kayık varken, son model Mercedes ile gezip tozmak varken, babasına ait binayı da kooperatife kiralamışken, kan kusan esnafı kim neylesindi ki..

Arada sırada birlik seçimlerinde ortaya çıktı! Ona salça, buna salça olup, efelenip, burnundan soludu.. Demeçler verdi.. Ama kişisel ihtirasları, kıskançlıkları adına konuştuğu kadar, başkanlığını yaptığı esnafları için hiç konuşmadı!

Kimin yarasına derman oldu, hangi esnafı icradan kurtardı, esnaf için ne yaptı bilinmez.. Bilinmezlik de zaten hiç bir şey yapmamasından mütevellittir.. 

Belirgin özellikleri; Çok kıskançtır, iş yapana çamur atar.. Çekemez, şapka çıkartır.. Şapkasından yıllar yılı tavşan dahi çıkmayan başkan..  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Başkanı Mustafa Demir Değişimin İki Yılını anlattı

Samsun Büyükşehir Başkanı Mustafa Demir Değişimin İki Yılını anlattı