16 Ocak 2022 Pazar

SASKİ SUYUN NEDEN KOKTUĞUNU AÇIKLADI! KURUM LOGOSUNDAN ATATÜRK'Ü ÇIKARTTILAR

SASKİ suyun neden koktuğunu açıkladı! Kurum logosundan Atatürk'ü çıkarttılar

Samsun SASKİ, içme suyunun neden koktuğunu açıklarken, bu seferde kurum logosundan Atatürk'ü çıkarttığı için gündemde..

24 Şubat 2020 Pazartesi 16:12 GÜNCEL

Samsun SASKİ, içme suyunda yaşanan kokunun temizlik çalışmasından kaynaklı olduğunu bu durumun insan sağlığına ise bir zararının olmadığını açıkladı.


Samsun'da hafta sonu içme suyunda yaşanan koku tepkilere neden olurken, SASKİ suyun neden koktuğu ile ilgili açıklama yaptı. Samsun'da içme suyunda yaşanan kokunun sebebini açıklayan SASKİ, bu seferde kurum logosundan Atatürk'ü çıkarttığı için gündeme geldi.

SASKİ tarafından içme suyunun neden koktuğu ile ilgili yapılan açıklamada,  "Arıtma tesislerimize hamsu taşıyan hatlarda ve tesislerimizde bulunan durultucu havuzlarda yapılan temizlik ve bakım çalışmalarından dolayı şehre arzedilen suyun estetik kalitesinde değişiklikler yaşanmaktadır. Söz konusu kokunun yapılan arıtma işleminde kullanılan maddeden kaynaklandığı öngörülmekte olup, İçme suyumuza teknik olarak zaten mümkün olmayan kanalizasyon suyunun karıştığı iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. " denildi.KURUMSAL LOGO'DAN ATATÜRK ÇIKARTILDI
SASKİ içme suyunda ki kokunun nedeni ile ilgili kamuoyuna açıklama yaparken bu seferde kurumsal logodan Atatürk Anıtını çıkarttığı için sosyal medyada tepkileri üzerine çekti. Samsun SASKİ'nin yıllardan beri kurumsal logosunda Atatürk Anıtı bulunuyordu. SASKİ Atatürk Anıtlı bu logoyu değiştirerek su damlasına benzer bir logo kullanmaya başladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Enis Kaplan

24 Şubat 2020 Pazartesi 16:25

Samsuna bahşedilen bir mükafaattır Ulu önder, Samsunlu olmayan bun bilmez. Samsunun ismi Atatürk ile anılır. Samsun için bir ayrıcalıktır bu. Lakin dediğim gibi samsunlu olmayan bunun kıymetini bilmez, nedir sizi bu kadar rahatsız eden , sıkıntınız nedir Atatürkü logolardan çıkarmanızın sebebi nedir. Amacınız nedir. Atatürkü tanımayanı ,bu şehrinde tanımaması lazım. Gün gelir Atamıza karşı olan bu düşmanlıkların sebebi sorulur. Yazıklar olsun.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunlular su kokuyor diyor SASKİ Genel Müdürü ise  'İçin sıkıntı yok'

Samsunlular su kokuyor diyor SASKİ Genel Müdürü ise 'İçin sıkıntı yok'