23 Temmuz 2019 Salı

SAYSİAD BAŞKANI DAĞDELEN'DEN YERLİ OTOMOBİL ÇAĞRISI: SAMSUN'DA ÜRETİLSİN

SAYSİAD Başkanı Dağdelen'den yerli otomobil çağrısı: Samsun'da üretilsin

Samsunlu Yöneticiler Sanayiciler ve İşadamları Derneği(SAYSİAD) Başkanı Ayşe Üstünel Dağdelen, yerli otomobil fabrikasının Samsun'da kurulması için çağrıda bulundu.

23 Kasım 2017 Perşembe 15:55 GÜNCEL

Samsunlu Yöneticiler Sanayiciler ve İşadamları Derneği(SAYSİAD) Başkanı Ayşe Üstünel Dağdelen, milli otomobil üretiminin yapılacağı fabrikanın Samsun'da kurulması için başlatılan kampanyalara destek olunması çağrısı yaptı. 


SAYSİAD Başkanı Ayşe Üstünel Dağdelen, milli mücadele kenti Samsun'da milli otomobilin üretilmesinin çok anlamlı olacağını belirterek, bu konuda yatırımcı firmalara seslenerek yatırım için Samsun'u tercih etmelerini istedi.  

Samsun'un Kurtuluş Savaşında çok önemli bir yeri olduğunu ve Milli Mücadele kenti olarak anıldığını kaydeden Ayşe Üstünel Dağdelen, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde üretim kararı alınan milli otomobilin, milli mücadele kenti meşale şehir Samsun'da yapılması oldukça anlamlı olur. Karadeniz'in başkenti konumunda olan Samsun, kara, deniz, hava ve demir yolu gibi dört ana ulaşım ağına sahip olan nadir şehirlerimizden bir tanesidir. Milli otomobilimizin böylesi önemli değerlere ve tarihi geçmişe sahip olan Samsun'da üretilecek olması, hepimize gurur verir. Bu nedenlerle, milli otomobilin üretimini üstlenen firmalarımızında yatırım ile ilgili ilk tercihlerinin Samsun olmasından yanayız. SAYSİAD olarak, milli otomobilimizin meşale şehir Samsun'da üretilmesini destekliyoruz" dedi.Milli otomobilin Samsun'da üretilmesi için Havza ilçesinde bulunan Organize Sanayi Bölgesinde belediye tarafından bedelsiz arsa tahsisinin de gündeme geldiğini vurgulayan Ayşe Üstünel Dağdelen, milli otomobil ile ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

"Milli mücadele kenti Samsun'un, milli otomobilin üretim yeri olarak tercih edilmesi başlatılan projeye de büyük bir anlam katacaktır. Samsun'lu hemşehrilerimizinde bu anlamda milli otomobilin Samsun'da üretilmesi ile ilgili özellikle Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu(SAMKON) tarafından başlatılan imza kampanyasına ve diğer kampanyalara destek olmasını istiyoruz. Milli otomobilin üretim yeri Samsun olmalıdır. Bu noktada bizlerin bu isteklerini sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyinde bir Karadenizli olarak dikkate alacağını ve bu talebimizi destekleyeceğini umut ediyoruz. "

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erdoğan Tok, Mesleki Eğitim Mutfağımdan Geçiyor kursunda lahmacun pişirdi

Erdoğan Tok, Mesleki Eğitim Mutfağımdan Geçiyor kursunda lahmacun pişirdi