22 Ocak 2021 Cuma

ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI YETKİLİLERİ SAMSUN'A GELİYOR! İLKADIM VE CANİK'TE KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLAYACAK

Şehircilik Bakanlığı yetkilileri Samsun'a geliyor! İlkadım ve Canik'te kentsel dönüşüm başlayacak

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a İlkadım ve Canik ilçelerinde yapılacak kentsel dönüşüm projelerini sunarken bakanlık yetkililerinin kentsel dönüşüm için Samsun'a geleceğini açıkladı.

09 Temmuz 2019 Salı 22:16 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir'den 31 Mart yerel seçimlerinin ardından kentsel dönüşüm bekleyen İlkadım ve Canik ilçelerine müjde geldi. Mustafa Demir, Samsun'da İlkadım ve Canik ilçelerinde kentsel dönüşüm çalışmalarının başlayacağını açıkladı.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Ankara'da Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile bir araya gelerek kentin 'Kentsel Dönüşüm' ile ilgili projelerini değerlendirdi. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerinin önümüzdeki hafta kentsel dönüşüm ile ilgili olarak Samsun'da olacaklarını söyleyen Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, "Hazırladığımız Kentsel Dönüşüm projeleri ile Samsun'umuzu çarpık yapılaşmadan kurtaracağız" dedi.

ÇEVRE BAKANLIĞINDA 'KENTSEL ZİRVE
Başkan Mustafa Demir, Bakanlık makamında gerçeleştirilen ziyarette Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a, İlkadım ve Canik ilçelerinde gerçekleştirilecek Kentsel Dönüşüm Projeleri'ni sundu. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunan Başkan Demir ve Bakan Kurum, projelerinin bir an önce uygulamaya konulması yönünde fikir birliğine vardı. Bakan Murat Kurum, tüm Samsunluların merakla beklediği Kentsel Dönüşüm ile ilgili olarak Bakanlık yetkililerinin önümüzdeki hafta Samsun'u ziyaret etmesi yönünde gerekli talimatları verdi.BAKANLIK YETKİLİLERİ SAMSUN'A GELİYOR
Samsun'un merkez 2 büyük ilçesinde gerçekleştirilecek Kentsel Dönüşüm çalışmalarının en kısa zamanda başlayacağını açıklayan Başkan Mustafa Demir, "Bakanlık'tan gelecek yetkililer ile Samsun Büyükşehir'in konuyla ilgili yetkilileri bir araya gelerek ortak çalışmalar yürütecek. Canik ve İlkadım ilçelerimizde başlatılacak çalışmalar ile Samsun'un çarpık yapılaşmadan kurtulmasını sağlayacağız" dedi.

SAMSUN'DA YEPYENİ BİR ŞEHİRCİLİK HAMLESİ
Seçim çalışmaları sırasında yaptığı açıklamalarda 'Kentsel Dönüşüm', 'Yatay Mimari' ve 'Çarpık Yapılaşmaya Karşı Mücadele' konularına ayrı bir önem verdiğini hatırlatan Başkan Demir, "Bugüne kadar elde ettiğimiz tecrübelerin ışığında 'Bina Bazlı Kentsel Dönüşü'mden ziyade 'Alan Bazlı Kentsel Dönüşüm'ü teşvik edeceğiz. 

Tek tip kentsel dönüşüm uygulamaları yerine bölgenın ve vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gözeten çözümler üreteceğiz. Fiziki dönüşümü kültürel, ekonomik ve sosyal dönüşümle birlikte tasarlayarak yepyeni bir şehircilik hamlesi başlatacağız" diye konuştu.

HİÇBİR VATANDAŞ MAĞDUR EDİLMEYECEK
Samsun il genelinde mahalle kültürünü yaşatan, komşuluk ilişkilerini canlı tutan 'Yatay Mimari' uygulamasını hayata geçireceklerini söyleyen Başkan Demir, "Seçim çalışmalarım boyunca ısrarla üzerinde durduğum konulardan birisi dikey yerine yatay yapılaşmanın önünün açılmasıydı. Özellikle dar alanda dikey yapılar yerine geniş alandaki yatay yapılar alt yapıyı rahatlatmakla kalmayacak, Samsun genelinde şehir kalitesi ve konforunu da artıracaktır.Bu nedenle Kentsel Dönüşüm çalışmalarını en kısa sürede tamamlamak zorundayız.  Bunu yaparken halkımızın hakkını, hukukunu koruyacağız. Hiçbir vatandaşımız kesinlikle mağdur edilmeyecek" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş Eczacılık Fakültesi ile ilgili açıklama yaptı

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş Eczacılık Fakültesi ile ilgili açıklama yaptı