12 Aralık 2019 Perşembe

ŞEHİT PİYADE UZMAN ONBAŞI UMUT ÖZNÜTEPE, MEMLEKETİNDE TOPRAĞA VERİLDİ

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Umut Öznütepe, memleketinde toprağa verildi

17 Şubat Pazar günü, Zeytin Dalı Harekat bölgesinde devam eden operasyonda şehit düşen, Piyade Uzman Onbaşı Umut Öznütepe, memleketi Erzurum'da düzenlenen cenaze töreninin ardından toprağa verildi.

19 Şubat 2019 Salı 18:24 GÜNCEL

Zeytin Dalı Harekatı'nın düzenlendiği Afrin Bölgesi'nde devam eden operasyonlarda şehir düşen Piyade Uzman Onbaşı Umut Öznütepe son yolculuğuna uğurlandı. Şehidin naaşı memleketi olan Erzurum'da düzenlenen cenaze töreninin ardından Karskapı Şehitliği'nde toprağa verildi.


Afrin Bölgesi'nde, mevzii değiştirdiği esnada teröristlerce açılan ateşle ağır yaralanan Piyade Uzman Onbaşı Umut Öznütepe, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştu.  Öznütepe'nin Türk Bayrağı'na sarılı naaşı, Mareşal Çakmak Devlet Hastanesi morgundan alınarak cenaze töreninin yapılacağı Narmanlı Camisi'ne getirildi. Şehidin tabutu, polis mangasınca cenaze nakil aracından alınarak katafalka konuldu. Camide ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından İl Müftüsü Hasan Hüsnü Sula, cenaze namazını kıldırdı. Ardından, törene katılan vatandaşlardan helallik istendi.

Cenaze töreninde fenalaşan şehidin babası Yusuf Öznütepe'ye 112 Acil Sağlık ekipleri, ilk müdahaleyi ambulansa alarak müdahale yaptılar. Sağlık ekiplerinin yaptığı müdahale sonrasında cenaze namazına katılan ve güçlükle ayakta duran baba Öznütepe, yüksek sesle "vatan sağ olsun" dedi.

Daha sonra top aracına konulan şehit Öznütepe'nin naaşı, tekbir ve salavatlarla Karskapı Şehitliği'ne götürülerek defnedildi.

Binlerce kişinin katıldığı cenaze töreni sonrası katılımcılar "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları atıldı.

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Umut Öznütepe'nin cenaze törenine, Erzurum Valisi Okay Memiş, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, AK Parti Erzurum Milletvekili Selami Altınok, İl Emniyet Müdürü Ahmet Arslan, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ahmet Hacıoğlu, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Bekir Uzun, Aziziye Belediye Başkanı Muhammet Cevdet Orhan ve askeri erkan katıldı.

Şehidin silah arkadaşıyla son mesajı yürekleri dağladı
Şehit olmadan birkaç gün önce Öznütepe'nin bir silah arkadaşına gönderdiği mesajdaki cümleler duygulandırdı. Şehit Öznütepe, silah arkadaşına yazdığı mesajda, "Zor bizim işimiz. Allah'ım cümlemizin yar ve yardımcısı olsun. Şehit olursam medyaya verirsin bu konuşmaları. Her şey vatan için." ifadelerini kullandı.

Arkadaşının "Her şey vatan için sen, ben bizler var oldukça vatan sağ olacak. Eğer olur da ikimizden birine bir şey olursa vatan sağ olsun." mesajına Öznütepe, "Olacağı varsa olur gardaşım. Son nefesimize kadar mücadele edeceğimize söz verdik." mesajını paylaştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da KADEF Başkanı Yılmaz Karagöz Erdoğan Tok'un meclis üyesi adayı oldu

Samsun'da KADEF Başkanı Yılmaz Karagöz Erdoğan Tok'un meclis üyesi adayı oldu