30 Kasım 2021 Salı

SEL FELAKETİ YAŞAMAMAK İÇİN SALIPAZARI BARAJI BİRAN ÖNCE YAPILMALI

Sel felaketi yaşamamak için Salıpazarı Barajı biran önce yapılmalı

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde yine sel felaketi yaşanırken belediye başkanı Halil Akgül, yeni afetlerin yaşanmaması için "Salıpazarı Barajı biran önce yapılmalıdır" açıklaması yaptı.

22 Ağustos 2020 Cumartesi 18:56 GÜNCEL

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde yapımına başlanan Salıpazarı Barajı inşaatının sel felaketlerinin yaşanmaması için biran önce tamamlanması gerektiği açıklandı.


Samsun'un Salıpazarı ilçesinde yaşanan sağanak yağmur sonrası Terme Çayı taşarken, yağmur suyu kanallarının da şiddetli yağış nedeniyle tıkanması sonucu Çarşamba, Terme ve Salıpazarı ilçelerinde sel felaketi yaşandı.

Samsun'da bu 3 ilçede her yıl Ağustos ayında sağanak yağmur nedeniyle sel felaketleri meydana gelirken, Salıpazarı, Terme ve Çarşamba ilçelerinde bugün meydana gelen sel felaketinin bu ilçelerde ki yağmur suyu kanallarının, gelen suyu kaldıramamasından yaşandığı gündeme geldi. 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, sel felaketinin yaşandığı Çarşamba ilçesine giderek burada incelemeler yaparken, yağmur suyu, şebeke, kanalizasyon suyu kanallarının da yenileneceğini açıkladı. 

Sel felaketinin meydana geldiği Salıpazarı ilçesinin belediye başkanı Halil Akgül ise yaptığı açıklamada, Çarşamba, Terme ve Salıpazarı ilçelerinde yeni sel felaketlerinin yaşanmaması için Salıpazarı Barajı inşaatının biran önce bitirilmesi gerektiği çağrısında bulundu.

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, yaptığı açıklamada "Şunu buradan bir kez daha haykırmak istiyorum. Salıpazarı ve Terme ilçelerimizin kurtuluşu Salıpazarı Barajıdır. Yapımına başlanan içme ve sulama barajı en kısa sürede bitirilmesi gerekmektedir." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor Ganalı sağ kanat Edwin Gyasi ile anlaştı

Samsunspor Ganalı sağ kanat Edwin Gyasi ile anlaştı