16 Temmuz 2019 Salı

SESOB BAŞKANI EYÜP GÜLER'DEN BİRLİK SEÇİMİ ÖNCESİ ŞAŞIRTAN İDDİA

SESOB Başkanı Eyüp Güler'den birlik seçimi öncesi şaşırtan iddia

Samsun Esnaf Sanatkarlar Odalar Birliği(SESOB) Başkanı Eyüp Güler, yapılacak birlik seçimlerine Atakum Belediyesi Başkanı İshak Taşçı'nın müdahale ettiğini öne sürdü, İshak Taşçı ise Eyüp Güler'in iddiasını yalanlayan sert bir açıklama yaptı.

01 Aralık 2017 Cuma 12:10 GÜNCEL

Samsun Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Eyüp Güler, İshak Taşçı'nın birlik seçimlerinde karşısına bir rakip çıkartacağını gündeme getirmesi, kongre öncesi diğer esnaf odası başkanlarında da şok etkisi yarattı.  


30 Mart yerel seçimleri sonrası AK Parti'li Belediye Başkanı İshak Taşçı'nın belediye başkanlığını kazanmasından rahatsız olan ve AK Parti'den seçimi kazanarak belediye başkanı olan İshak Taşçı'ya yönelik provakatif haberler yapan gazeteye açıklamalarda bulunan Eyüp Güler, yapılacak Esnaf Odaları Birliği Başkanlığı seçimlerine İshak Taşçı'nın müdahil olduğunu ve karşısına bir rakip çıkartmak için çalıştığını söyledi.

İSHAK TAŞÇI'DAN EYÜP GÜLER'İN İDDİALARINA YANIT

SESOB Başkakın Eyüp Güler'in söz konusu gazeteye yaptığı açıklamalar ise İshak Taşçı cephesinde büyük bir şaşkınlıkla karşılandı. 

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Eyüp Güler'in iddialarına “Esnaf odalarının seçimleri, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da bizi ilgilendirmez. Bu iddialar bana, o meşhur kuyu ve taş hikayesini hatırlatıyor" diyerek yanıt verdi.

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, son günlerde çıkan, ‘SESOB’ seçimlerine müdahil olduğu yönündeki haberlere anlam veremediğini söyledi. STK’larla yakın iletişim içerisinde olduklarını ve halkın yararına olacak ortak projelerde buluştuklarını hatırlatan Başkan Taşçı, “Hiçbir belediye başkanının, STK’ların seçimlerine müdahil olmasını doğru bulmuyorum. Bugüne kadar hiçbir STK’nın, esnaf odasının seçimi bizi ilgilendirmedi, bugünden sonra da ilgilendirmez” dedi.

Hiçbir STK’nın seçimine müdahil olmaları gibi bir durumun söz konusu olmadığını kaydeden Başkan Taşçı, “STK’larla yakın ilişki içerisinde olan ve halkımızın yararına olacak ortak projelerde buluşan bir belediyeyiz. Ancak hiçbir esnaf odasının, STK’nın seçimi bizi bugüne kadar ilgilendirmedi, bugünden sonra da ilgilendirmez. Basında birkaç gündür bu konuda haberler yayınlanmakta, bizim seçimlere müdahil olduğumuz yönünde, yalan merkezli iddialar ortaya atılmaktadır. Bu iddiaların kaynağını merak etmekle beraber kesinlikle gerçeği yansıtmadığını açık bir şekilde dile getirmek istiyorum. Hiçbir esnaf odasının seçimi bizi ilgilendirmez. Bu vesileyle esnaf odaları seçimlerinde yarışacak olan tüm başkan adaylarına başarılar dilerim. Meslek kolları ve şehrimiz için en hayırlısı kim olacaksa onun seçimi kazanmasını temenni ederim. Bizim işimiz, halkımıza en iyi hizmeti sunmaktır. Üstlendiğimiz bu zorlu görevi en iyi şekilde yerine getirmek için çalışıyoruz. Biz işimize bakıyoruz, herkes de kendi işine baksın. Bu iddialar bana, o meşhur kuyu ve taş hikayesini hatırlatıyor” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İshak Taşçı'dan SESOB Başkanı Eyüp Güler'in o iddialarına sert cevap

İshak Taşçı'dan SESOB Başkanı Eyüp Güler'in o iddialarına sert cevap