23 Temmuz 2019 Salı

SESOB BAŞKANLIĞINA ADAY OLAN AHMET AKBAŞ'A FEVZİ APAYDIN VE ODA BAŞKANLARI DESTEK VERDİ

SESOB Başkanlığına aday olan Ahmet Akbaş'a Fevzi Apaydın ve oda başkanları destek verdi

Samsun Tuhafiyeciler Odası Başkanı Ahmet Akbaş, Samsun Esnaf Odaları Birliği(SESOB) Başkanlığına adaylığını basın toplantısı ile açıklarken, Ahmet Akbaş'a Şoförler ve Otomobilciler Fedarsoyunu Genel Başkanı Fevzi Apaydın ile çok sayıda oda başkanı destek verdi.

09 Nisan 2018 Pazartesi 17:49 GÜNCEL

Samsun Tuhafiyeciler Odası Başkanı Ahmet Akbaş, düzenlediği basın toplantısı ile Samsun Esnaf Odaları Birliği (SESOB) Başkanlığı'na adaylığını açıklayarak "Samsun esnafında birlik ve beraberliği yeniden inşa edeceğim" dedi.


Samsun Tuhafiyeciler Odası Başkanı Ahmet Akbaş, 6 Mayıs'ta gerçekleştirilecek Samsun Esnaf Odaları Birliği(SESOB) seçimlerinde 'başkan' olmak için yarışacak. Bugün İhlamur Kafe'de düzenleyeceği basın toplantısı ile bu kararını resmi olarak da açıklayan Ahmet Akbaş'a Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın ve Bafra Şoförler Odası Başkanı Metin Genççakır'ın yanı sıra Samsun merkezden 15 oda başkanı ve yönetim kurullarıyla birlikte destek verdi. Akbaş'ın düzenlediği toplantıya ilçe meslek odaları da geniş katılım gösterdi.

Samsun Merkezden 22 meslek odasının 15'in yanında olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Ahmet Akbaş, "Geride kalan 4 yılda Samsun'da esnaf arasında birlik ve beraberliğin kalmadığı gördük. Birlik olsaydı. 22 odadan 15'i bugün burada olmazdı. Burada olmayan arkadaşlarımızı da kucaklayarak hizmet etmek istiyoruz. Mevcut yönetim bunu sağlayamadığı gibi, ayrıştırıcı politikalarıyla Samsun esnafındaki birlik ve beraberliğe büyük darbe vurdu. İşte bunun önüne geçmek, birlik ve beraberliği yeniden inşa etmek için adayım" dedi.ESNAF ÇOCUKLARINA BURS VERİLECEK
Daha önce SESOB tarafından üniversite okuyan esnaf çocuklarına yönelik burs verildiğini ve mevcut SESOB Başkanı Eyüp Güler'in bu uygulamayı kaldırdığını hatırlatan Akbaş, "Biz esnaflarımız için bu uygulamayı yeniden başlatacağız. Eskiden 40 olan burslu öğrenci sayısını 100'e çıkarmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Samsun'a hizip yakışmıyor diyen Bafra Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Genççakır, "Bundan sonra Samsun'da birlik beraberlik sağlanacaksa sonuna kadar ömrüm yettiğince sizlerle birlikte yürüyeceğim" dedi.SAMSUN'DA DİYALOG EKSİK
Genççakır'ın ardından söz alan TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın ise, "Ben içinizden gelen kardeşinizim. 1984'ten beri bu işlerin içindeyim. O günden bu yana birçok işveren odasının başkanlığını yapıyorum. Samsun'da diyolog eksikliği olduğana hepimiz katılıyoruz. Esnaf ve sanatkarlar odaları birliği, gerçekten bu birlikteliği kurabilecek insanlardan teşekkül etmeli. bu çok önemli. Mevcut başkan arkadaşımız burada olmadığı için gıyabında konuşmak bize düşmez. Ben 80'li yıllarda onun rahmetli babası İsmail Güler, Esnaf odaları birlik başkanı ve bakkallar odası başkanıyken, hatta kredi kefalet kooperatifi başkanıyken yönetiminde yer aldım. Böyle bir rahmetlinin arkasındaki mahtuma birşey söylemek bize yakışmaz" dedi.Samsun'da yapılan hizmetlerin hesabı verilmeli diyen Fevzi  Apaydın, "Nerelere neler yapılmış, ne harcanmış bunların hesapları verilmeli ve birlik ve beraberlik sağlanmalıdır. Birbirimizi tanıyoruz. Baskı ve etkiler yapılabilir. Seçim sandığının başında kuyumcu terazisini alacaksın. İki adayı da birer kefeye koyacaksınız.Teraziyi islami kaideye göre tutacaksın ve hangisi ağır geliyorsa ona oyunu atacaksın" diye konuştu.

FEVZİ APAYDIN: AHMET AKBAŞ'IN YANINDAYIM
Ben bugün Ahmet Akbaş'ın yanındayım diyerek sözlerini sürdüren Apaydın, "Niye yanındayım. Diğer tarfı söylemiyorum.Çünkü arkadaşımız burada yok. Ama Ahmet Akbaş'ın esnaflığına, dürüstlüğüne, liyakatına inandığım için yanındayım. Esnaf ve sanatkar rahmetli Özal'ın dediği gibi "Türkiye'nin bel kemiğidir" harcıdır, çimentosudur, omurgasıdır. Kendi fikrimizi sandığa yansıtamazsak, kapı arkalarında konuşmayı sürdürürüz. Konuşmamak için 6 Mayıs'ta oyumuzu kullanacağız" dedi.EYÜP GÜLER'İN BAŞKANVEKİLİ DE AHMET AKBAŞ'A DESTEK VERDİ
Samsun Esnaf Odaları Birliği'nin(SESOB)Mevcut Başkanı Eyüp Güler'in başkanvekilliği'ni yapan Çarşamba Bakkallar ve Esnaf Odası Başkanı İsa Acar'ın Ahmet Akbaş'a destek için toplantıda olması dikkatlerden kaçmadı.

AHMET AKBAŞ'A DESTEK VEREN ODA BAŞKANLARI
Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, Bafra Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Genççakır, Atakum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı ve Su tesisatçıları Odası Metin Sinecek, 19 Mayıs Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı ve Ayakkabacılar Odası Başkanı Adnan Konaş, Hurdacılar Odası Başkanı Nazmi Kaçak, Pazarcılar Odası Başkanı Muhammet Yazıcı, Kasaplar Odası Başkanı Ömür Şen, Elektirikçiler Odası Başkanı Osman Saka, Lokantacılar Odası Başkanı İsmail Balcı, Çarşamba Lokantacılar Odası Başkanı Hasan Gümüş, Mobilyacılar ve Marangozlar Odası Başkanı Cengiz Gürtan, Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkan Eyüp Aydın, Terziler Odası Başkanı Turgay Karadeniz, Yabancılar Odası Başkanvekili Yakup yazıcı'nın yanı sıra ilçelerden gelen oda başkanları ve yönetim kurulu üyeleri Ahmet Akbaş'a destek verdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da mahrem imamlarla bağlantısı çıkan polis memuru gözaltına alındı

Samsun'da mahrem imamlarla bağlantısı çıkan polis memuru gözaltına alındı