17 Ocak 2021 Pazar

SEZGİN GÜMÜŞ'TEN BARIŞ PINARI HAREKATINA DESTEK: GAZANIZ MÜBAREK KILICINIZ KESKİN OLSUN

Sezgin Gümüş'ten Barış Pınarı Harekatına destek: Gazanız mübarek kılıcınız keskin olsun

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu(SAMKON) Genel Başkanı Sezgin Gümüş, Barış Pınarı Harekatına destek vererek, Türk Silahlı Kuvvetlerine "Gazanız mübarek kılıcınız keskin olsun" mesajı yayımladı.

11 Ekim 2019 Cuma 01:41 GÜNCEL

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu(SAMKON) Genel Başkanı Sezgin Gümüş, Fırat'ın doğusunda başlayan Barış Pınarı Harekatına destek açıklaması yaptı.


SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş Barış Pınarı Harekatı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. SAMKON Genel Başkanı Gümüş açıklamasında; "3 tarafı deniz ancak dört tarafı hainlerle çevrili ülkemiz uzunca bir süredir gerek iç siyasi dengeler gerekse bölgesel gelişmeler sonucunda ciddi bir türbülans dönemine girmiştir. Devletimiz PKK terör belası ile ilgili son yıllarda savunmadan saldırıya geçerek terörün bizi kovalamasından ziyade artık güçlü devlet gereği olarak terörü kovalayan devlet konumuna geçtik.' dedi.

BARIŞ PINARI HAREKATINI DESTEKLİYORUZ
SAMKON Genel Başkanı Gümüş Barış Pınarı Harekatı ile ilgili yaptığı açıklamada sözlerine şöyle devam etti: 'Tarihi kökleri yarım asra yakın olan PKK terör örgütü neokapitalist güçlerin himayesinde Suriye’nin kuzeyinde otonom coğrafya oluşturarak sınır boylarımız da bizi taciz ve tahrik eden eylemlere cesaret eder noktaya gelmiştir. Bu gelişmeler ışığında hükümetimiz güçlü devlet gereği olarak Suriye’nin kuzeyine askeri operasyon kararı alarak hazırlıklarını tamamlamış ve girdiği her coğrafyaya barış, huzur ve güven getiren şanlı TÜRK ordusu teyakkuz haline geçmiştir.' diye konuştu.

GAZANIZ MÜBAREK, KILICINIZ KESKİN OLSUN
Niha-i amacı devletin varlığı, milletin birlik ve beraberliğine katkı sağlamak olan SAMKON'un her daim devletin ve milletin yanında ve emrinde olduğunu belirten Gümüş; 'Bütün siyasi mülahazalardan azade bir şekilde Suriye’nin kuzeyine yapılacak muhtemel operasyon için son nefer, son nefes, son damla kadar ordumuzun yanında olacağımız, ihtiyaç halinde ise yaşımıza, statümüze ve ekonomimize bakmaksızın mübarek ordumuza nefer ve kurban olacağımız Türk kamuoyu ve hassaten Haçlı zihniyetine sahip neo kapitalist güçler tarafından bilinmelidir. SAMKON olarak şimdiden ordumuza başarılar dileriz. Rabbim şanlı ordumuzun gazasını mübarek, kılıcını keskin eylesin.' şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da acil girişinde ki bariyer yüzünden ambulans hastaneye giriş yapamadı

Samsun'da acil girişinde ki bariyer yüzünden ambulans hastaneye giriş yapamadı