24 Haziran 2019 Pazartesi

SHERATON SAMSUN OTELİ İKİ BAYANIN İŞTEN ÇIKARTILMASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Sheraton Samsun Oteli iki bayanın işten çıkartılması ile ilgili açıklama yaptı

Samsun Sheraton Otel Genel Müdürü Savaş Türkay, oteldeki işine son verilen iki başan çalışan ile ilgili gündeme gelen iddialar üzerine bir açıklama yaptı.

29 Aralık 2018 Cumartesi 19:44 GÜNCEL

Samsun Sheraton Otel'de düzenlenen ve bir bakan eşinin de katıldığı Başarılı İş Kadınları Platformu toplantısında  protokol kurallarına uymadıkları gerekçesi ile otelin  satış müdürü Zeliha Çolak ve satış müdür yardımcısı Tuba Korkmaz'ın işten çıkarılması ile ilgili gündeme gelen iddialara açıklama yapıldı.


Sheraton Samsun Oteli Müdürü Savaş Türkay, gündeme gelen iddia ile ilgili bir açıkla yaparak şunları dile getirdi. 

"Sayın yetkili, 29.12.2018 tarihinde Samsun Kent Haber web haber sitesinde yayımlanan “Otelin İki Bayan Çalışanı İşten Çıkarıldı” haberi üzerine kamuoyunu doğru bilgilendirmek için iş bu açıklamada bulunulması zorunlu hale gelmiştir. Haberde adı geçen otelimizin iki eski çalışanının iş sözleşmeleri, İş Kanunu hükümlerine aykırı eylemleri nedeniyle, eylemlerine uyan disiplin yönetmelikleri kuralları doğrultusunda, işverenin yönetim hakkı çerçevesinde değerlendirilerek fesh edilmiş olup haberin içeriğinde geçen hayal ürünü, gerçekle uzaktan yakından ilgisi bulunmayan, asılsız kötü niyetli ve maksatlı, değerlendirme ve yorumları kabul etmediğimizi bildiririz. Haberde adı geçen eski çalışanlarımız hakkında Otelimize hiç bir kişi ve kurum tarafından, bilhassa haberde adı geçen Otelimizin saygın bir misafiri tarafından, olumsuz bir geri dönüşte, şikayette, hatta eleştiride dahi bulunulmamıştır. Hal böyle iken, hilafı hakikat bu haberle, Otelimizin şehrimizdeki itibarının zedelemesi amaçlamakta olup sadece bu hadsizlikle de kalınmamış, konuyla ilgisi dahi bulunmayan saygın bir misafirimizin de ismi geçirilmek suretiyle maksatlı bir mizansenin hazırlandığını da açığa vurmuştur. Anılan hilafı hakikat haberin kanuni yollardan tekzibi ve maksatlı haberin yayımından sorumlu kişilerin tecziyesi için hukuki süreç başlatılmış olup gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır. Saygılarımla."

DEPARTMAN MÜDÜRLERİNE PROTOKOL KURALLARI SUNUMU GÖNDERİLDİ
Öte yandan Sheraton Samsun Otelinde düzenlenen Başarılı İş Kadınları Platformu toplantısı sonrası protokol kurallarına uymadıkları gerekçesi ile iki bayan çalışanın işten çıkartılması sonrası otel genel müdürünün, otel departman müdürlerine personele eğitim vermeleri için 'Protokol Kuralları' ile ilgili 31 sayfalık Power Point sunumu gönderdiği gündeme geldi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

VATAN ÇAKIR

29 Aralık 2018 Cumartesi 23:10

Nedir bu iş kanununa aykırı eylemler açıklasın Müdür bey de insanlar bilsin.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erdoğan Tok açıkladı: İlkadım Belediyesinin yeni hizmet binası tamamlandı

Erdoğan Tok açıkladı: İlkadım Belediyesinin yeni hizmet binası tamamlandı