24 Nisan 2019 Çarşamba

SİNAN SALLABAŞ SES KAYITLARI İDDİASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMASINDA KENDİNİ SAVUNDU

Sinan Sallabaş ses kayıtları iddiası ile ilgili açıklamasında kendini savundu

Samsun'da ses kayıtları olduğu iddiası sonrası Haber AKS TV Genel Yayın Yönetmenliğinden istifa eden Sinan Sallabaş, kendini savunduğu açıklamasında ifşa edilen ses kayıtlarının sahte olduğunu söyledi.

14 Nisan 2018 Cumartesi 11:00 GÜNCEL

Samsun'da Haber AKS Tv'de Genel Yayın Yönetmenliği görevinden kendisine ait olduğu gündeme gelen ses kayıtları sonrası istifa eden Sinan Sallabaş, Haber Medya Grubuna bağlı Haber Gazetesinde bugün yaptığı açıklama ile kendini savundu. 


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaretlerinde olduğu ileri sürülen ses kayıtları ile ilgili konuşan Sinan Sallabaş, söz konusu kayıtların sahte olduğunu ve kendisinin son iki aydır bazı çevrelerce hedef alındığını kaydetti.

Kendisinin FETÖ ile ilişkilendirilmeye çalışıldığını kaydeden Sinan Sallabaş, yaptığı açıklamada "Belki de kripto FETÖ'cülüklerini gizlemeye çalışan ve tüm bu absürt yaklaşımları ve iddiaları toplumda karşılık bulamayınca bu sefer tahminen gizli ve bilinmeyen yabancı ülke kaynaklı bir IP adresinden gönderilen asılsız ve sahte ses kaydı ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve İslam dinine hakaret ettiğimi iddia ettiler ve bunu siyasi partilere, belediyelere servis ederek, beni toplum nezdinde itibarsızlaştırmaya çalıştılar. Bunu yapan kişi veya kuruluşlara mesajımdır. Şahdamarımızdan daha yakın olan yaradanın varlığı sebebi ile  en çok hürmet edilmesi gereken insan, bu dünyaya önce kendini bilmesi, sonra da kendini ispat etmesi için gönderilmiştir. Bu söylediklerimin bir tek zerresinin sizde karşılığnın olmadığını biliyorum, ancak yine de toplumda yarattığınız kirli algıyı ortadan kaldırmak için ilk ve son kez açıklama yapıyorum. Haber AKS Tv'de yapmış olduğum programlar You Tube'da izlenebilmektedir. Devletimize, milletimize, inancımıza ve insanlığa hürmetimizi nasıl baktığımızı, nasıl ifade ettiğimizi, nasıl değerlendirmelerde bulunduğumuzu merak edenler varsa, kayıtlar orada duruyor, hangisini isterse açıp canlı olarak izleyip teyit edebilirler. Varsa en küçük kusurumuz boynumuz devletimize kıldan incedir" dedi.

Açıklamasında ses kayıtları ile ilgili yayınlanan haberlere de tepki gösteren Sinan Sallabaş, "Diğer yandan kötülük tarafından özgür iradeleri teslim alınarak önce esir, sonra da köle yapılan ve içleri kinle, nefretle, kibirle, öfkeyle ve hırsla doldurulan, tehdit ve şantaj anlayışıyla tetikçilik yapan bazı sözde gazete ve internet sitelerinin yaptıklarımız orta yerde dururken, asılsız ve sahte bir ses kaydı ile bizi toplum önünde adeta linç etmeye soyunmalarının da hem hukuken hem de yaradan nezdinde bir karşılığı olacağını da bilmelerini isterim" diye konuştu.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da o yayın grubunda gündeme gelen ses kaydı iddiasında çelişki yaratan açıklamalar

Samsun'da o yayın grubunda gündeme gelen ses kaydı iddiasında çelişki yaratan açıklamalar