14 Aralık 2019 Cumartesi

SİNOP'TA YERLİ FÜZE BORA'NIN TEST ATIŞLARI BAŞARILI BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sinop'ta yerli füze Bora'nın test atışları başarılı bir şekilde gerçekleştirildi

Sinop'ta yerli füze Bora'nın test atışları başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.Sinop'ta gerçekleşen füze test atış alanı içerisinde Doğu Karadeniz kıyısı, Samsun ve Trabzon'a kadar yer alan bölge bulunuyor.

20 Mart 2019 Çarşamba 17:02 GÜNCEL

Sinop’ta, Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı 58'inci Topçu Tugay Komutanlığı tarafından MSB Sinop Atış Alanı'ndan (Test Merkezi), NOTAM-NOTMAR sahası ve süresi içerisinde belirtilen hedeflere 600 mm yerli Bora füzesi atışı icra edildi.


Sinop'ta yapılan yerli füze Bora'nın test atışları sırasında balıkçıların denize açılması yasaklanırken, güvenlik güçleri atışların yapıldığı alanda geniş güvenlik önlemleri aldı.

Sinop'ta yapılan yerli füze Bora'nın test atışlarını 4. Kolordu Komutanı Korgeneral Ali Sivri'de takip etti. Sinop'ta bulunan MSB Sinop Atış Alanından gerçekleştirilen füze atışları, şehir halkı tarafından da ilgi ile izlendi.

Sinop'ta bugün başlayan füze testi atışlarının  5 Nisan'a kadar devam edeceği bildirildi. Bora füzesinin test atışı alanında Sinop'tan, Doğu Karadeniz kıyısı boyunca Samsun'dan Trabzon'a kadar yer alan bölgenin bulunduğu açıklandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan: Milletimiz şer odaklarını bilmektedir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan: Milletimiz şer odaklarını bilmektedir