24 Ocak 2022 Pazartesi

SÜLEYMAN SALUR YAZDI! ATATÜRK'Ü SİLİKLEŞTİREMEZSİNİZ!

Süleyman Salur yazdı! Atatürk'ü Silikleştiremezsiniz!

Samsun Kent Haber köşe yazarı Süleyman Salur, Atatürk'ü Silikleştiremezsiniz' başlıklı yazısında, Damat Ferit ve Sultan Vahdettin'in Atatürk ile yan yana getirilmesinin Türk milletine hakaret olacağını söyledi.

22 Mayıs 2020 Cuma 12:43 GÜNCEL

Samsun'un tanınan simalarından Süleyman Salur, Samsun Kent Haber'de yazdığı köşe yazısında Damat Ferit, Sultan Vahdettin ve Atatürk konusunda değerlendirmelerde bulundu.


Yazısında 'Atatürk'ü silikleştiremezsiniz' diyen Süleyman Salur,  "Atatürk'ü yok saymak Cumhuriyeti yok saymaktır. Kurtuluş Savaşını Çanakkaleyi yok saymaktır. Türk milletini yok saymaktır. Buna  güçlerinin yetmeyeceğinin kendileri de farkındadır." dedi.

"Damat Ferit ile Sultan Vahdettin'i Atatürk'ün yanına koymak Türk milletine hakarettir. Atatürk'ü silikleştiremezsiniz" diyen Süleyman Salur kaleme aldığı yazıda "Mustafa Kemal ile Vahdettin'i yan yana koymak ülkeye ihanetle hiçbir farkı yoktur. Bazı kesimlerin çeşitli algılar yaratarak vitrine çıkardığı kızıl sultan Atatürk hakkında idam fetvasını veren kişi değil midir? Osmanlı ordusu subayı olarak sadece 3 aylık şahsi maaşını alarak bir ülkeyi kurtarmak için yola çıkan önderin bıraktığı miraslar çeşitli bahaneler ile yok edilmeye çalışılmaktadır" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erdoğan'ın Biyokütle Santralinden haberdar olmadığı iddiası komik kaçtı

Erdoğan'ın Biyokütle Santralinden haberdar olmadığı iddiası komik kaçtı