02 Aralık 2021 Perşembe

SÜLEYMAN SALUR YAZDI! BİZİ KONUŞTURMADILAR, KONUŞTURMUYORLAR

Süleyman Salur yazdı! Bizi konuşturmadılar, konuşturmuyorlar

Samsun Kent Haber köşe yazarı Süleyman Salur, Yılmaz Güney'in eşi Fatoş Güney ve Eşber Yağmurdereli ile olan bir anısını 'Bizi konuşturmadılar, konuşturmuyorlar' başlıklı köşe yazısı ile anlattı.

26 Mayıs 2020 Salı 14:48 GÜNCEL

Samsun'da ülkücü kimliği ile tanınan Süleyman Salur, 12 Eylül 1980'li yıllarda yaşananları ve yaşadıklarını kaleme aldığı köşe yazısında dikkat çekici uyarılarda bulundu.


12 Eylül 1980'de sağcı ve solcuların ayrıştırıldığını ve kendisinin de aralarında bulunduğu 600'e yakın kişi hakkında o yıllarda idam kararı verildiğini köşe yazısında anlatan Süleyman Salur, "50 kişi idam  sehpasında, 5000 kişi ise sokaklarda hayatlarını kaybetmiştir." dedi.

 'Bizi konuşturmadılar, konuşturmuyorlar' başlıklı köşe yazısında o yıllarda solun liderlerinden olan Eşber Yağmurdereli ile yaklaşık iki yıl Saun Cezaevinde ayrı kat ve hücrelerde kaldıklarını anlatan Süleyman Salur, yıllar sonra Eşber Yağmurdereli ile bir kitap fuarında karşılaştıklarını ve uzun uzun sohbet ettiklerini belirterek, bu an ile ilgili yaptıkları sohbeti "Sohbette sanki karşımda solun azılı liderlerinden biri değil, sanki Atatürkçü vatanını milletini en az ülkücüler kadar seven birisi vardı." yorumunda bulundu.

Süleyman Salur, köşe yazısında "Darbe söylentilerinin altında kesinlikle bir oyun vardır. Özellikle gençlerimiz, akıllı olmalı tezgahlanan oyunlara alet olmamalı birlik ve beraberlikten taviz vermemelidir" uyarısında da bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Biyokütle ve güneş gibi yenilenebilir enerji kaynakları 42 milyon yeni iş gücü oluşturacak

Biyokütle ve güneş gibi yenilenebilir enerji kaynakları 42 milyon yeni iş gücü oluşturacak