26 Nisan 2019 Cuma

SÜLEYMAN SOYLU, SAMSUN İL JANDARMA KOMUTANLIĞINDA GÖREVLİ ASKERLERLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ

Süleyman Soylu, Samsun İl Jandarma Komutanlığında görevli askerlerle telefonda görüştü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Samsun İl Jandarma Komutanlığında görev yapan askerlerle telefon bağlantısı üzerinden yaptığı görüşmede, Zeytin Dalı harekatı ile ilgili önemli mesajlar verdi.

05 Şubat 2018 Pazartesi 23:20 GÜNCEL

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Samsun İl Jandarma Komutanlığında vatani görevini yapan askerlerle AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan aracılığı ile telefonla görüşme yaptı.


Süleyman Soylu, Samsun İl Jandarma Komutanlığında vatani görevini yapan askerlere telefon bağlantısında buluşmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek, Zeytin Dalı Harekatı'nın gerçekleştirilememesi durumundan gelecek nesillere çok ağır bir yük bırakılacağına işaret etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,  Samsun İl Jandarma Komutanlığında ki askerlere şunları söyledi:

"Kendi tarihimizin önemli günlerinden geçiyoruz. Biz dün Başbakanımızla birlikte Hatay ve Kilis'te Mehmetçiklerimizi ziyaret ettik. Hem de Zeytin Dalı Harekatı'nın nasıl yürüdüğünü ve önümüzdeki günlerde neler olabileceğini değerlendirdik. Şehitlerimizin ailelerini ziyaret ederek taziyelerimizi ilettik. Allah nasip ederse 100-150 yıl sonra bu dönem tarih kitaplarında yer aldığında şöyle yazacaktır; Türkiye sınırlarındaki sadece kendine ait değil, dünyaya ait kötülükleri temizleme noktasında büyük bir irade gösterdi. Bugün dünyanın bütün mazlum milletlerinde zorla göç ettirilmeye çalışanlar inanın her birisi bizimle beraberdir. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok. 3.5 milyon insan bizim ülkemizde. Yaklaşık 7 yıldır insanlar ülkelerini özlüyor. Onlara sahip çıkan bir milletin misafirperverliği altındalar. Bugün biz dünyaya unuttuğu insanlığı yeniden hatırlatmaya çalışıyoruz. Elbette ki bunun bir bedeli olacaktır. Elbette ki şehitlerimiz olacaktır. Bilmenizi isterim ki biz bu harekatı gerçekleştirmemiş olsaydık gelecek neslimize çok ağır bir yük bırakmış olacaktık. Bugün gelecek neslimize büyük bir miras bırakacağız. Bu aziz millet terör ile arkasında kim olursa olsun mücadele etme gayretindedir. Bir milleti kendi topraklarıyla beraber buluşturuyoruz. İstediğimiz şudur bizden önceki nesillerin çektiğini bizden sonrakiler çekmesin. Güçlü bir millete güçlü bir devlete sahip olduğumuzu bilmenizi istiyoruz. İnşallah Türkiye, içerisine sokulmak istendiği bu kısır döngüden aydınlık günlere her birimizin iradesiyle ve kararlığıyla çıkacaktır." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da cezaevine uyuşturucu etkili ilaç sokmak isteyen kişi tutuklandı

Samsun'da cezaevine uyuşturucu etkili ilaç sokmak isteyen kişi tutuklandı