22 Ekim 2021 Cuma

SÜLEYMAN SOYLU, SAMSUNLU BİNBAŞIYI ŞEHİT EDEN TERÖRİSTİN ÖLDÜRÜLDÜĞÜNÜ DUYURDU

Süleyman Soylu, Samsunlu binbaşıyı şehit eden teröristin öldürüldüğünü duyurdu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2019 yılında Bitlis'te şehit edilen Samsun'un Asarcık ilçesi doğumlu binbaşı Zafer Akkuş'un intikamının alındığını açıklarken, binbaşı Akkuş'u şehit eden terörist Veysel Altun için, "Cehenneme kadar yolunuz var" dedi.

31 Mayıs 2020 Pazar 14:31 GÜNCEL

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Samsun'un Asarcık ilçesi doğumlu binbaşı Zafer Akkuş'u şehit eden teröristlerden Veysel Altun'un öldürüldüğünü "Cehenneme zümera" sözleri ile duyurdu.


2019 yılında Bitlis'te Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı görevini yapan Samsun'un Asarcık ilçesi doğumlu binbaşı Zafer Akkuş'un aracına teröristler tarafından roket atarlı saldırı düzenlenmişti. Binbaşı Zafer Akkuş, bu alçak saldırıda şehit olurken, olayın faili olan Kendal kod isimli Veysel Altun'un yakalanması için ise çalışma başlatılmıştı. Bakan Soylu, ise şehit binbaşı Zafer Akkuş'un cenazesi için ise Samsun'a gelerek son görevini yapmıştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, binbaşı Zafer Akkuş'u şehit eden PKK'lı terörist Veysel Altun'un öldürüldüğünü ise sosyal medya sayfasından açıkladı Bakan Soylu, 2019 yılında Bitlis'te şehit edilen Samsun'un Asarcık ilçesi doğumlu binbaşı Zafer Akkuş'un intikamının alındığını,  "Kanın yerde kalmadı... Rahat uyu kahraman Jandarma Şehit Binbaşı Zafer AKKUŞ.  Bu gece Bitlis’te arkadaşların Kendal kod Veysel Altun’u… ila cehenneme zümera." sözleri ile duyurdu.

Bakan Soylu'nun Bitlis'te aralarında Kendal kod isimli Veysel Altun'un da yer aldığı 3 teröristin öldürülmüsi ile ilgili kullandığı "Cehenneme zümera" cümlesinin ne anlama geldiği merak konusu oldu.

"Cehenneme zümera" kelimesinin Zümer Suresinde geçtiği ve anlamının Türkçe'de "Cehenneme kadar yolunuz var" anlamına geldiği öğrenildi. 

İla Cehennemüzzümera şeklinde olan sözün geçtiği Zumer Suresi-71 ayet ise şöyle

Gerçekleri inkâr etmiş olanlar gruplar halinde cehenneme sevkedilecek; nihayet oraya vardıklarında cehennemin kapıları açılacak; bekçileri onlara, "İçinizden, size rabbinizin âyetlerini okuyup duyuran ve böyle bir günle karşılaşacağınızı bildirerek sizi uyaran bir elçi gelmedi mi?" diye soracak; onlar da "Evet geldi" diyecekler. Ama inkârcılar için artık azap hükmü kesinleşmiştir.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunlu şehit polis Atakan Arslan'ın cenazesi Çarşamba ilçesinde toprağa verildi

Samsunlu şehit polis Atakan Arslan'ın cenazesi Çarşamba ilçesinde toprağa verildi