16 Haziran 2019 Pazar

SÜLEYMAN SOYLU, ŞEHİT POLİS MEHMET AYAN'IN CENAZESİ İÇİN SAMSUN'A GELDİ

Süleyman Soylu, şehit polis Mehmet Ayan'ın cenazesi için Samsun'a geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon'da polis aracının dereye düşmesi sonucu akıntıya kapılarak kaybolan şehit polis memuru Mehmet Ayan'ın cenaze namazı için Samsun'a geldi.

03 Nisan 2018 Salı 16:00 GÜNCEL

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Samsun'a gelerek şehit polis memuru Mehmet Ayan'ın Çarşamba ilçesindeki cenazesine katıldı.


Trabzon'un Maçka ilçesinde polis aracının dereye devrilmesi sonucu şehit olan 25 yaşındaki polis memuru Mehmet Ayan'ın cenazesi  memleketi Samsun'un Çarşamba ilçesinde son yolcuğuna uğurlandı.  Şehit polis memuru Mehmet Ayan'ın cenazesi, Çarşamba ilçesinde babaevinde helallik alındıktan sonra Rıdvan Paşa Camisi'ne getirildi. 

Öğle namazını müteakiben kılınan cenaze namazının ardından şehit Mehmet Ayan'ın cenazesi, bir süre askerlerin omzunda taşındı.  Şehit polis Mehmet Ayan'ın naaşı, daha sonra Samsun'un Çarşamba ilçesinde bulunan  şehitlikte toprağa verildi.

Cenazeye şehit Mehmet Ayan'ın eşi Hacer Ayan, annesi Ayşe, babası İsmail ile kardeşleri Muhammer ve Mücahit Ayan'ın yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, AK Parti Samsun milletvekilleri Fuat köktaş, Çiğdem Karaaslan, Orhan Kırcalı ile şehit polisin meslektaşları ve vatandaşlar katıldı. 

Trabzon'un Maçka ilçesinde 22 Mart'ta polis aracının dereye devrildiği kazada polis memurlarından Yunus Çavdar şehit olmuş, İzzet Kazaz yaralanmış, Mehmet Ayan ise akıntıya kapılarak kaybolmuştu. Şehit polis memuru Mehmet Ayan'ın naaşı, yapılan arama çalışmalarının 12'inci gününde bulunmuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Belediyesi Başkanı İshak Taşçı: Sokak hayvanlarına sahip çıkıyoruz

Atakum Belediyesi Başkanı İshak Taşçı: Sokak hayvanlarına sahip çıkıyoruz