20 Temmuz 2019 Cumartesi

SÜLEYMAN SOYLU SÜRÜCÜLERİ UYARDI! ARTIK TRAFİKTE ÖNCELİK YAYALARIN

Süleyman Soylu sürücüleri uyardı! Artık trafikte öncelik yayaların

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trafik Kanununda yapılan düzenleme sonrası araç sürücülerini uyararak "Artık yaya öncelikli bir trafik olarak kanun çerçevesi içerisine aldı. Artık yayada kusur aranmayacak." dedi.

18 Ekim 2018 Perşembe 13:29 GÜNCEL

Trafik Kanununda yapılan değişik ile yaya geçidinde yayaların üzerine araç süren araç sürücülerine para cezası uygulanacak. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yapılan düzenleme ile trafikte yayalara öncelik tanınacağını açıkladı.


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trafik Kanunu'na ilişkin düzenlemenin TBMM'de kabul edildiğini anımsatarak, "Türkiye, bu sabah itibarıyla bir devrime imza attı." diye konuştu.

Yeni kanunla trafikteki yayaların önceliği kanun çerçevesine alındı. Öncelik tanımayan sürücülere 488 lira para cezası verilecek.

"SÜRÜCÜLER ÖNCELİK VERMEK ZORUNDADIR"
Bakan Soylu konuyla ilgili olarak "Artık Türkiye'deki yaya, yaya öncelikli bir trafik olarak kanun çerçevesi içine alınmıştır. Artık kusur yayanın olmayacaktır. Aniden yaya kendini geçide attı, yayaya öncelik tanınacak.

Yaya geçidini gören sürücülerin tamamı dikkatli olmak ve yayaya hangi şartlar olursa olsun öncelik vermek zorundadır." dedi ve şöyle devam etti:

"KANUNLAŞTIRILDI"
"TBMM, bu sabaha karşı bunu kanunlaştırmıştır. Buna ihtiyacımız vardı. Kendilerine teşekkür ederiz. "

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'a gelen Rum Patriği Bartholomeos'un ziyaret sebebi Rum çeteleri içinmiş

Samsun'a gelen Rum Patriği Bartholomeos'un ziyaret sebebi Rum çeteleri içinmiş