25 Mart 2019 Pazartesi

TAKLİT VE TAGŞİŞ YAPAN 173 FİRMA AÇIKLANDI, LİSTEDE SAMSUNLU FİRMADA VAR

Taklit ve tagşiş yapan 173 firma açıklandı, listede Samsunlu firmada var

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından taklit ve tağşiş yapan 173 firmaya ait 282 parti ürün isim isim açıklandı. Bakanlığı açıkladığı firmalar arasında Samsun'dan da bir firma yer aldı.

23 Mart 2018 Cuma 15:36 GÜNCEL

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, taklit ve tagşiş yapan 173 firmaya ait 282 parti ürünün listesini yayınlarken, listede Bitkisel Yağ kategorisinde ise Samsun'da bir firma yer aldı. 


Taklit veya tağşiş yaptığı kesinleşen, aralarında et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, bitkisel yağ, bal, takviye edici gıdalar, çikolata ve enerji içeceğinin yer aldığı 173 firmaya ait 282 parti ürün kamuoyuna açıklandı.  Bakanlığın internet sitesinde, taklit ve tağşiş yaptığı belirlenen işletmeler ve ürünlerinin parti numaraları da ilan edildi.Açıklanan listede tek tırnaklı ve domuz eti tespit edilen lokantalar da yer aldı. Taklit ve tagşiş yaptığı kesinleşen firmalar arasında Samsun'dan ise Zaimoğlu Gıda Ürünleri firması yer aldı. Bitkisel Yağlar kategorisinden listeye giren Samsunlu firma Zaimoğlu Gıda firmasının yemeklik ayçiçeği yağı üretiminde, ayçiçek yağından başka tohum yağları kullandığı tespit edildi.

İşte bakanlığın Türkiye geneli açıkladığı taklit ve tagşiş yapan 173 firmaya ait ürünlerin listesi..

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Milliler 556. kez sahada

Milliler 556. kez sahada