24 Nisan 2019 Çarşamba

TBMM ESKİ BAŞKANI KAHRAMAN SAMSUN'DA ATAKUM BELEDİYESİNİN 8 PROJESİNİN AÇILIŞINI YAPTI

TBMM eski Başkanı Kahraman Samsun'da Atakum Belediyesinin 8 projesinin açılışını yaptı

Samsun'a gelen TBMM eski Başkanı İsmail Kahraman, Atakum Belediyesi tarafından hayata geçirilen toplam 75 milyon TL'lik 8 ayrı hizmetin açılışını yaptı.

21 Temmuz 2018 Cumartesi 00:40 GÜNCEL

Samsun'a gelen TBMM eski Başkanı İsmail Kahraman, Atakum İlçe Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan, 8 ayrı projenin toplu açılış törenine katıldı.


TBMM eski Başkanı İsmail Kahraman, Atakum İlçe Belediyesi tarafından hayata geçirilen Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binası, Osmanlı Hamamları, Seyir Tesisleri, Öğrenci Etüt Merkezi, Taflan Sosyal Tesisleri, E-Belediyecilik ve Kent Bilgi Sistemi, Ömer Halisdemir Parkı ve Çay Bahçesi ile 200 Kilometre yol yapım çalışması Projesi'nin toplu açılış törenine katıldı.

Atakum Belediyesi tarafından hizmete alınan 8 projenin açılış töreni Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından eserlerin anlatıldığı video gösterimi ile başladı. 

İSHAK TAŞCI: 75 MİLYON TL'LİK 8 PROJEYİ TAMAMLADIK
TBMM eski Başkanı İsmail Kahraman'ın katılımı ile yapılan açılış töreninde Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı da projeleri hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, çalışmalar hakkında bilgi verdi. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı açılış öncesi yaptığı konuşmasında, “Atakum olarak son üç yılda çok büyük gelişimler kaydettik. 2017 yılında Türkiye’de en hızlı gelişen ilçeler arasında yerimizi aldık. Hayalinizdeki şehir Atakum için, çıkmış olduğumuz bu yolda amacımız, Atakum’u Türkiye’nin en gelişmiş ilçeleri arasındaki yerini daim kılmak ve gelecek nesillere yaşanılabilir bir Atakum bırakmak. 4 yıllık hizmet süremizde Atakum ilçesi 58 bin nüfus artışı ile 200 bin nüfusu aşmıştır. Atakum Samsunumuzun gelişen ve değişen yüzü olmuştur. Atakum çevre illerden göç alarak cazibe merkezi haline gelmiştir. Atakum Karadeniz’in küçük bir İstanbul modeli haline gelmiştir. Atakum Belediyesi olarak hızlı çalışan, şehre yön veren çalışma metotları oluşturduk. Bu anlayışla 4 yıllık hizmet süremizde 80 projeyi Atakum ilçe halkımızla buluşturduk. Bugün burada 75 milyon TL tutarında 8 projemizin açılışını yapmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binası resmi sağlık kuruluşu bakımından Atakum’da bir ilk oldu. Sağlık hizmetleri Atakum’da hızla artmaya devam edecek." dedi.


Açılış töreninde konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak ise şehrin Karadeniz'in amiral gemisi olduğunu ve son yıllarda büyük gelişmeler kaydettiğini belirterek, "Samsun sağlık ve spor anlamında gelişen bir şehir. Sağlıkta eksiklerimiz vardı. Atakum ilçemiz sağlıkta mağdur olan bir ilçemiz idi. Geçen dönem ilimiz milletvekili Sağlık Bakanımız Sayın Ahmet Demircan’ın katkılarıyla bu ilçemizin ihtiyacını çözmek amacıyla Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binası bu gün buraya kazandırıldı. Bu hizmet binasının buraya kazandırılmasında Atakum Belediye Başkanımızın da büyük katkıları var. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bununla da yetinmeyeceğiz. Atakum ilçemize 250 Yataklı Devlet Hastanesinin yeri ayrıldı. İhalesi yapılmak üzere. İnşallah en kısa zaman içerisinde de bu hastanemiz bitirilerek hizmete sunulacaktır. Bunun dışında ilimize 900 yataklı bir şehir hastanesi planlandı, şu an çalışmaları devam ediyor. Yine Tekkeköy ilçemize 250 yataklı bir Devlet Hastanesi yapıyoruz. Bütün bunların tamamlanması halinde ilimizin sağlık yönüyle bir eksiği kalmamış olacak." diye konuştu.

İSMAİL KAHRAMAN: 15 TEMMUZ SADECE BİR DARBE DEĞİLDİ
Açılış töreninde daha sonra söz alan 26. Dönem TBMM Başkanı İsmail Kahraman ise yaptığı konuşmasında, "Türkiye olarak çok ilerleme kaydettik. Çok geliştik. Gelişmemizi dünya istemiyor. Kendine rakip ister mi? İstemiyor. Bizim önümüzü kesmek için tuzaklar hazırlıyorlar. Onlardan biri de 15 Temmuz’du. 15 Temmuz sadece bir darbe değildi. Darbe de değildi, ihtilal de değildi. 15 Temmuz Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin varlığına kasteden bir hareketti. Bayrağı indirecek olan bir hareketti. Rabbim bizi korudu. Harekatı 6 saat önceye almasalardı, korkup paniklemeselerdi, sabah kalktığımızda Türkiye’de 3 ayrı devlet kurulmuş, Suriye misali olmuştuk. Allah bizi korudu. Milletimiz de satılmış yoktur. Satılmışlar Pensilvanya gibi dışarıdadırlar. Aldatılmışlar vardır. Bu ülke, bu bayrak hepimizin. Biz nimetlerin kadrini bileceğiz. Elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Burada çok güzel eserler meydana gelmiş. İshak Bey’i ve arkadaşlarını tebrik ediyorum" dedi.

Açılışa TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Ordu Milletvekilleri Şenel Yediyıldız, Ergün Taşçı ve Metin Gündoğdu, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

TBMM eski Başkanı Kahraman Samsun'da konuştu! Satılmışlar Pensilvanya'da

TBMM eski Başkanı Kahraman Samsun'da konuştu! Satılmışlar Pensilvanya'da