21 Nisan 2019 Pazar

TEKKEKÖY BELEDİYE BAŞKANI HASAN TOGAR: 15 TEMMUZ'U UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar: 15 Temmuz'u unutmayacağız, unutturmayacağız

Samsun'un Tekkeköy İlçe Belediyesi Başkanı Hasan Togar, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yıl dönümü nedeni ile yaptığı açıklamada, "15 Temmuz şehitlerimizin isimlerini ilçemizde yaptığımız anıtta yaşatıyoruz. 15 Temmuz'u unutmayacağız, unutturmayacağız" dedi.

12 Temmuz 2018 Perşembe 15:44 GÜNCEL

Samsun'un Tekkeköy İlçe Belediyesi tarafından 15 Temmuz hain darbe girişiminin 1'inci yıl dönümünde yapılan şehitlik anıtında 15 Temmuz şehitlerinin isimleri yaşatılıyor.


Samsun'un Tekkeköy ilçe merkezinde yapılan 15 Temmuz şehitlik anıtı vatan uğruna canlarını feda eden şehitler ile 15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında mertebelerin en yücesi olan şehitlik mertebesine ulaşan şehitlerin isimlerini ebediyen yaşatacak.

15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında yaşananlar ile aziz Türk Milletinin yazdığı destanı hafızalarda diri tutmayı ve gelecek nesillere aktarmayı hedeflediklerini açıklayan Tekkeköy Belediyesi Başkanı Hasan Togar, “15 Temmuz şehitlik anıtımız ve şehitlik panoramamızda milletimizin tanklara, tüfeklere, uçaklara karşı yazdığı destan ile o gece şehit olan kahramanlarımızın isimleri ebediyen yaşayacak ve yaşatılacak” dedi. Türk Milleti 15 Temmuz’da destan yazdı
15 Temmuz demokrasi zaferinin ve şehitlerin isimlerinin Tekkeköy’de yaşatıldığına dikkat çeken Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ‘‘Bizler çağlar açıp çağlar kapatan Fatihlerin, Kanunilerin, Alparslanların torunları olarak 15 Temmuz gecesi bütün dünyaya büyük bir demokrasi ve bir milli irade dersi vererek yeni bir destan ile yeni bir çağ açtık. Fettullahçı terör örgütünün (FETÖ/DYD) darbe girişimine karşı vatan sevdalısı Milletimiz ilk dakikalardan itibaren birlik beraberlik içerisinde hareket ederek Başkomutanımızın meydanlara inin çağrısıyla O gece kadın , erkek, genç,  yaşlı yediden yetmişe tüm halkımız Millet için, Vatan için, Bayrak için bir araya gelerek canlarını feda ettiler. Bayrağıyla, bedenleriyle toplara tüfeklere göğüs geren, tankların önüne geçen, taşlarla F16 kovalayan Peygamber efendimizin müjdesine mahzar olmuş tarihinin en büyük ve kutlu Milleti bir kez daha ‘mevzu bahis vatan ise gerisi teferruattır’ sözünü 15 Temmuz gecesi eyleme geçirdi” dedi.15 Temmuz Şehitlik Anıtı Binlerce Kişi Tarafından Ziyaret Ediliyor
15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından özellikle bu tarihin ve aziz Türk Milletinin demokrasisine, geleceğine nasıl sahip çıktığını anlatmak simgeleştirmek için ilçemizin tam merkezinde bulunan en yoğun nüfuslu ve en büyük mahallemize 15 Temmuz şehitler anıtı ve 15 Temmuz panoraması yaptık. Geçen yıl açılışını yaptığımız şehitlik anıtımız ve yanındaki şehitlik panoramamızda başta kahraman şehidimiz Ömer Halisdemir olmak üzere tüm şehitlerimizin isimleri yer alıyor. Şehitlerimizin simleri ve o gece yaşanan destan ebediyen burada yaşayacak ve yaşatılacak. Şehitlik anıtımız artık yerli yabancı binlerce kişi tarafından ziyaret edilen bir yer haline geldi” şeklinde konuştu. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Belediyesi uyardı! Dolandırıcılar bürokratların ismini kullanıyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi uyardı! Dolandırıcılar bürokratların ismini kullanıyor