24 Eylül 2021 Cuma

TEKKEKÖY BELEDİYE BAŞKANI HASAN TOGAR 400 YOKSUL VATANDAŞA PREFABRİK EV YAPTI

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar 400 yoksul vatandaşa prefabrik ev yaptı

Samsun'un AK Partili Tekkeköy Belediyesi 6 yıl içinde virane ve bakımsız evlerde yaşayan 400 yoksul vatandaşa prefabrik evler yaptırdı.

27 Temmuz 2020 Pazartesi 17:48 GÜNCEL

Samsun'un Tekkeköy Belediyesi tarafından hayata geçirilen prefabrik ev projesi kapsamında ilçede 400 yoksul vatandaş yaşadıkları virane evlerden kurtarılarak, prefabrik evlere yerleştirildi.


AK Partili Tekkeköy Belediyesinin ihtiyaç sahibi olan ve yalnız yaşayan yaşlı vatandaşlar için hayata geçirdiği prefabrik ev projesi gönülleri feth etmeye devam ediyor. Tam altı yıldır devam eden proje kapsamında virane evlerde yaşayan vatandaşlar tespit ediliyor ve bu vatandaşlara prefabrik evler yapılıyor.

Tekkeköy ilçesinde belediye tarafından altı yıl içerisinde yoksul durumda olan ve yalnız yaşayan 400 vatandaşa proje kapsamında prefabrik evler yapıldı. Gönül Belediyeciliği sloganını lafta bırakmayıp icraata döken Tekkeköy Belediyesi Başkanı Hasan Togar, prefabrik ev yaptırdığı vatandaşlarında hayır duasını alıyor.

Pandemi ve Ramazan ayı -samsunkenthaber-sürecinde Tekkeköy ilçesinde yoksul ve ihtiyaç sahiplerine yardım-gıda kolileri gönderen Tekkeköy Belediyesi, ilçede adeta yardım konusunda temas etmediği kimseyi bırakmadı. Pandemi sürecinde vatandaşların ihtiyaç duyduğu yüz maskelerini kendi imkanları ile üreten Tekkeköy Belediyesi, dezenfektan ve temizlik konusunda da ilçede aktif rol aldı. 

Yoksul ve ihtiyaç sahipleri için hayata geçirilen prefabrik evlerden bir tanesini daha hayata geçirecek olan Tekkeköy Belediyesi Başkanı Hasan Togar,  ilçeye bağlı Çayırçökek mahallesinde üç çocuklu bir aileye daha Kurban Bayramı öncesi prefabrik ev yapacaklarını bugüne kadar ise proje kapsamında 400 ev yaptıklarını söyledi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Mersin'de ki kazada şehit olan er Caner Mayendağı toprağa verildi

Samsun'da Mersin'de ki kazada şehit olan er Caner Mayendağı toprağa verildi