16 Temmuz 2019 Salı

TEKKEKÖY BELEDİYE BAŞKANI HASAN TOGAR: GAZETECİLER MİLLETİN ORTAK SESİDİR

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar: Gazeteciler milletin ortak sesidir

Samsun'un Tekkeköy ilçe Belediyesi Başkanı Hasan Togar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeni ile yerel basın mensupları ile biraraya geldi. Hasan Togar, gazetecilerin milletin ortak sesi olduğunu söyledi.

09 Ocak 2018 Salı 14:55 GÜNCEL

Samsun'un Tekkeköy İlçe Belediye Başkanı Hasan Togar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeni ile basın mensuplarıyla bir araya geldi.


Tekkeköy Belediyesi Saklı Bahçe Sosyal Tesislerinde düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında konuşan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Öncelikle gece gündüz mesai kavramı gözetmeksizin emek harcayan, ter döken tüm basın mensubu arkadaşlarımın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü tebrik ediyorum. Dünyanın en zor mesleklerinden birini layıkıyla icra eden sizler doğru, tarafsız bir şekilde dünyanın her yerindeki haberi bizlere iletiyorsunuz. Gerçekten çok zor ve ulvi bir görevi yerine getiriyorsunuz. Basında çalışan sizler her türlü konuyu tarafsız doğru bir şekilde gece gündüz, iklim şartları ne olursa olsun yedi gün yirmi dört saat bizlere aktarıyorsunuz. Yani ülke ve dünya gündemi dahil tüm gelişmeleri kamuoyu sizlerden öğreniyor. Bizlerde sizler gibi mesai kavramı gözetmeksizin çalıştığımız için sizlere mesai arkadaşlarımız diyebilirim. Bizlerin yapmış olduğu ve yapacak olduğu tüm çalışmaları projeleri, hizmetleri ve yatırımları insanlarımıza sizlerin sayesinde ulaştırıyoruz. Sizlere bu konuda bir kez daha teşekkür ediyorum. 45 aylık dönemde belediyeciliği bir yaşam biçimi olarak benimseyen ve 24 saat prensibi ile çalışarak ilçemiz de yapmış olduklarımızı herkes biliyor ve görüyor. Bugün buraya teşrif edip bizleri onurlandırdığınız için siz güzide basın mensubu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bir kez daha tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.Başkan Togar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı

Basının emek isteyen, halkın müşterek sesi olduğunu dile getiren Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, şunları dile getirdi.
"Demokrasinin temel taşlarından biri olan basın; düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu manada 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü önemli bir gündür. Gazetecilik mesleği, fedakârlık ve sorumluluk isteyen zor şartlarda yapılan önemli bir mesleğin yanında toplumun doğru bilgilenmesini ve aydınlanmasını sağlayan önemli bir hizmet ile olmazsa olmaz bir ihtiyaçtır. Kamuoyunu basın meslek ve ilkeleri doğrultusunda doğru, tarafsız ve bilgiye dayalı bilgilendiren gazeteciler, çağdaş, gelişmiş ve ileri demokrasilerin yaşandığı ülkelerde her zaman bir temel taşı olarak görülmüştür. Ülkemizde de basının durumu, her geçen gün daha iyi yönde bir seyir izlemektedir. İfade özgürlüğü noktasında öncülük eden gazetecilik mesleği, toplumu düşünmeye ve araştırmaya sevk eden önemli unsurlardan biridir. Çalışma şartları noktasında önemli sorunları olmasına rağmen basın mensupları, her zaman sorunlarından ziyade sorumluluklarını ön palanda bulundurmayı bilmişlerdir. Böyle önemli bir görevi icra eden mesleğine aşık ve milletin ortak sesi olan bütün gazetecileri ve basın emekçilerinin, internet, gazete, radyo ve televizyon çalışanlarının 10 Ocak Gazeteciler Günü'nü kutluyor, çalışmaların da başarılar diliyorum’’ dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun, Tarım Şehirleri Birliği'nin kurucu üyesi oldu

Samsun, Tarım Şehirleri Birliği'nin kurucu üyesi oldu