31 Temmuz 2021 Cumartesi

TEKKEKÖY BELEDİYE BAŞKANI TOGAR EVİ YANAN AİLEYE YENİ EV YAPTIRIYOR

Tekkeköy Belediye Başkanı Togar evi yanan aileye yeni ev yaptırıyor

Samsun'un Tekkeköy ilçe Belediyesi Başkanı Hasan Togar, ilçede bir yandan Korona Virüs nedeniyle ihtiyaç sahiplerine erzak desteği verirken bir yandan da evi çıkan yangında kül olan bir aileye yeni ev yaptırıyor.

04 Nisan 2020 Cumartesi 23:02 GÜNCEL

Samsun'un Tekkeköy İlçe Belediyesi Başkanı Hasan Togar, ilçede evi yangında kül olan bir aileye yeni ev yaptırıyor.


Tekkeköy ilçesinde Korona Virüs tedbirleri sebebi ile mağdur olan ihtiyaç sahipleri için yardım seferberliği başlatan Hasan Togar, bir yandan da evi yanan bir aileye ev yaptırıyor.

Yardımseverleri harekete geçiren 'Bir Komşuna da sen sahip çık kampanyası başlatarak ihtiyaç sahiplerine gıda desteği sağlayan Tekkeköy Belediyesi Başkanı Togar, durumu kötü olan aileler için gıda, bebek maması, bez gibi temel ihtiyaçların ulaştırılmasını sağlıyor.

Tekkeköy ilçesinde bir yandan Bir Komşuna da Sen Sahip Çık kampanyasını yürüten Hasan Togar, bir yandan da evi olmayan bir ailenin yüzünü güldürmek için mücadele gediyor. Evi çıkan yangında kül olan bir aileye ev yaptıran Tekkeköy Belediye Başkanı Togar, yapılan inşaatı ise adım adım takip ediyor.

Evi yanan aileye yeni bir ev yaptırdıklarını belirten Togar, sosyal medya sayfasından yaptığı açıklamada verdiği "Ümitsizliğin ardından nice ümitler…
Karanlığın ardından nice güneşler var. İnsanlık olarak büyük bir sınavdan geçtiğimiz ve ülke olarak bütün unuttuğumuz güzel değerleri hatırlamış ve 83 milyon birbirine çok daha fazla kenetlenmiş olarak çıkacağımıza inandığımız bugünlerde her türlü hizmetin yanında insanlık görevimiz olan sıcacık huzurlu ve mutlu yuvalar oluşturma görevimizi yine yerine getiriyoruz. Bu anlamda kısa bir süre önce çıkan yangında evini kaybeden ailemize yeni sıcacık bir yuva kazandırıyoruz. İlçe Başkanımız Hayri Ağırlar ile birlikte inşaatında sona yaklaştığımız ve bu ay sonuna kadar teslim etmeyi planladığımız evde incelemelerde bulunduk. Rabbim kimseyi evinden barkından mahrum bırakmasın." mesajı ile de yardımlaşma ve dayanışmanın önemini hatırlattı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 65 yaş üstü dedeler Korona yasağını Çiftlik caddesinde ihlal etti

Samsun'da 65 yaş üstü dedeler Korona yasağını Çiftlik caddesinde ihlal etti