19 Ekim 2021 Salı

TEKKEKÖY BELEDİYE BAŞKANI TOGAR KORONA VİRÜS İDDİASINA AÇIKLAMA YAPTI

Tekkeköy Belediye Başkanı Togar Korona Virüs iddiasına açıklama yaptı

Samsun'un Tekkeköy İlçe Belediyesi Başkanı Hasan Togar, Korona Virüs'ten ölen bir hastanın Tekkeköy ilçesinden olduğu yönünde ki asılsız bilgi paylaşımlarına tepki gösterdi.

19 Mart 2020 Perşembe 16:31 GÜNCEL

Samsun'un Tekkeköy ilçe Belediyesi Başkanı Hasan Togar, KoronaVirüs'ten ölen bir hastanın Tekkeköy ilçesinden olduğu yönünde ki bilgilerin doğru olmadığını açıkladı, bilgiyi yayanlar hakkında yasal süreç başlattıklarını açıkladı.


Sosyal medyada bazı kullanıcılar Korona Virüs'ten ölen ikinci hastanın Tekkeköy ilçesinden olduğu yönünde bilgiler paylaştı. Bu paylaşımlar ise panik yaratırken, konuyla ilgili Tekkökey Belediye Başkanı Hasan Togar bir açıklama yaptı.

Korona Virüs'ten ölen ikinci hastanın Tekkeköy ilçesinden olduğu yönündeki bilginin doğru olmadığına dikkati çeken Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, kamuoyuna şu açıklamayı yaptı.
"Sosyal medyada ilçemiz ile ilgili çıkan koronavirüs haberlerinin tamamı asılsız ve gerçek dışıdır. İlçemizde bundan yaklaşık 1,5 ay önce umreye gidip, orada daha ilk hafta rahatsızlanıp ülkemize dönen bir abimiz şu anda hastanede yoğun bakımda yatmaktadır. Ama iddia edilenin aksine tüm tahlilleri ve tetkikleri negatif çıkmış olup tamamen kronik rahatsızlığından dolayı tedavisine devam edilmektedir. Bilgi sahibi olmadan asılsız iddiaları sosyal medya da yayanlarla alakalı yasal süreçler başlatılmıştır. Kamuoyunun bilgisine duyurulur."


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman Koronadan hayatını kaybetti

Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman Koronadan hayatını kaybetti