04 Mart 2021 Perşembe

TEKKEKÖY BELEDİYESİ KARDAN KAPANAN YOLLARI AÇTI, İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YEMEK GÖTÜRDÜ

Tekkeköy Belediyesi kardan kapanan yolları açtı, ihtiyaç sahiplerine yemek götürdü

Samsun'un Tekkeköy İlçe Belediyesi personelleri, yağan kar nedeniyle yolları açtı, ihtiyaç sahiplerine, karantinada olanlara yemek götürdü, sokak hayvanlarına mama, kuşlara ise yem desteği verdi.

16 Şubat 2021 Salı 23:03 GÜNCEL

Samsun'un Tekkeköy ilçesine yağan karın ardından harekete geçen belediye personelleri, kardan kapanan yolları açtı, ihtiyaç sahibi ve karantinada olanlara sıcak yemek götürdü.


Tekkeköy Belediyesi karla mücadele ekiplerinin aralıksız sürdürdüğü çalışmalar ile yoğun kar yağışının ardından ilçenin tüm mahallelerindeki yollar ulaşıma açıldı. Tekkeköy ilçesinde ayrıca buzlanmaya karşı tuzlama çalışmaları da yapan belediye ekipleri, kaldırımlardaki karları da temizledi.

DENEYİMLİ EKİPLER ANINDA ÇÖZÜM ÜRETİYOR
Kar yağışının başladığı andan itibaren belediye ekiplerinin aralıksız karla mücadele çalışması yürüttüğünü ifade eden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, "Karla mücadele ekiplerimiz çok başarılı bir çalışma yürütüyor. Meteorolojiden alınan bilgiler doğrultusunda teyakkuzda bekleyen ekiplerimiz kar yağışının etkili olduğu andan itibaren gece-gündüz demeden ilçenin dört bir yanında tüm mahallerimizde yoğun tempo ile mücadele ettiler. Yoğun kar yağışı ile yarışan ekiplerimiz hummalı çalışmaları neticesinde tüm yollarımızda olumsuzlukların oluşmasının önüne geçti. Ayrıca yollar da buzlanmaya karşı tuzlama yapıldı" dedi.Tekkeköy Belediyesi Fen İşleri, Çevre Koruma ve Temizlik İşleri Müdürlüklerine ait tüm personelin karla mücadele çalışmalarında aktif görev aldığını söyleyen belediye başkanı Hasan Togar, "İş makinelerimizin yolları ulaşıma açmasının ardından tuzlama aracı ve personelimiz buzlanmaya karşı tuzlama çalışması yaptı. Kaldırımlardaki kar ve buzlarda ekiplerimiz tarafından temizlendi. Kar ve buzlanmaya karşı mücadele konusunda gece- gündüz demeden tüm personelimiz ve araçlarımızı seferber ederek üzerimize düşeni en iyi 
şekilde yaptık" diye konuştu.YABANİ HAYVANLAR VE SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI
Yoğun kar yağışından etkilenen hayvanları unutmadıklarına da değinen Tekkeköy Belediyesi Başkanı Togar, "Dağlara buğdaylar serpin. 'Müslüman ülkede kuşlar aç' demesinler. Hz Ömer (r.a.) bu emri kendimize vazife edinerek kış şartlarında yem bulmakta zorlanan yaban hayvanlarının ve kuşların beslenmesinin yanında sokak hayvanlarının beslenmesi için kendi tesislerimizde kendi ekiplerimiz tarafından yapılan ve ilçemizin merkezinden kırsalına kadar her yere konuşlandırdığımız beslenme noktalarına yemleri ve mamaları koyduk" dedi.SOSYAL YARDIM EKİPLERİ SAHADA
Sosyal yardım çalışmalarının her türlü hava şartına rağmen aralıksız devam ettiğine dikkat çeken Başkan Togar, "Belediyemiz Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçemizin dört bir yanında yemek yapamayacak durumdaki yaşlılarımız, ihtiyaç sahipleri ve korona virüsü nedeniyle evde karantinada olan vatandaşlarımıza her türlü hava şartına rağmen sıcak yemeklerini ulaştırmaya devam ediyor. Ayrıca diğer sosyal yardım konularında da ekiplerimiz ihtiyaç sahiplerinin taleplerine anında cevap verdiler" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun TSO öğrencisi Nisanur, 41 öğrenci ile birlikte İstiklal Marşını okudu

Samsun TSO öğrencisi Nisanur, 41 öğrenci ile birlikte İstiklal Marşını okudu