09 Mayıs 2021 Pazar

TEKKEKÖY BELEDİYESİ KORONA'YA KARŞI 7 GÖZLÜ DEZENFEKTAN TANKERİNİ HİZMETE ALDI

Tekkeköy Belediyesi Korona'ya karşı 7 gözlü dezenfektan tankerini hizmete aldı

Samsun'un Tekkeköy İlçe Belediyesi, Korona Virüs ile mücadelede 7 gözü bulunan dezenfektan tankerini hizmete aldı.

21 Nisan 2020 Salı 13:15 GÜNCEL

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde Korona Virüs ile mücadelede organize bir çalışma yürütülürken, belediye tarafından 7 gözlü dezenfektan tankeri de hizmete alındı.


Tekkeköy ilçesinde Korona Virüs tedbirleri nedeniyle mağdur olan ihtiyaç sahipleri için yardım kampanyaları başlatan Tekkeköy Belediyesi gerçekleştirdiği bu başarılı organizasyonun yanı sıra ilçenin temizliği ve dezenfekte edilmesi ile ilgili dikkat çekici icraatlar yapıyor.

Önceki gün yedi gözlü dezenfektan tankerini de hizmete alan Tekkeköy Belediyesi, Korona Virüs'e karşı ilçenin sokak ve caddelerini bu tanker ile ilaçlayarak dezenfekte ediyor. Belediye Başkanı Hasan Togar, hizmete alınan tanker ile ilgili yaptığı açıklamada ise şunları dile getirdi.
"Korona virüsü ile mücadele çalışmalarımız kapsamında yeni hizmete sunduğumuz, 12 bin litrelik tankerimize monte edilen bölgemizde ilk ve tek olan yedi farklı gözü sayesinde mikron ölçeğinde püskürtme kapasitesiyle kısa sürede daha fazla alanı dezenfekte edebilme fırsatı tanıyan aracımızda incelemelerde bulunduk. Aracımız bu süreçte dezenfekte amaçlı ilçemizin caddelerinde, sokaklarında görev yapacak. Sorasında bu zor günleri aştığımızda yaz sezonunda aracımızı sivrisinek ve sineklerle mücadele amaçlı kullanacağız."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da sosyal mesafenin katledildiğini gösteren fotoğraf!

Samsun'da sosyal mesafenin katledildiğini gösteren fotoğraf!