22 Ekim 2020 Perşembe

TEKKEKÖY'DE ÖLDÜ DENİLEN HASTA KORONADAN DEĞİL, KALP YETMEZLİĞİNDEN TEDAVİ GÖRÜYOR

Tekkeköy'de öldü denilen hasta Koronadan değil, kalp yetmezliğinden tedavi görüyor

Samsun'da Korona Virüs'ten öldüğü iddia edilen Tekkeköy nüfusuna kayıtlı vatandaşın halen sağ olduğu ve Korona'dan değil kronik kalp yetmezliğinden tedavi gördüğü öğrenildi.

19 Mart 2020 Perşembe 18:01 GÜNCEL

Samsun'da Tekkeköy ilçesinde Korona Virüs'ten öldüğü iddia edilen hastanın kronik kalp yetmezliğinden tedavi gördüğü ve halen sağ olduğu bildirildi.


Ölümcül Korona Virüsü ile ilgili sosyal medyada aslı astarı olmayan bilgiler paylaşanlar, bu seferde Samsun'un Tekkeköy ilçesini hedef aldı. Sosyal medyada, Korona Virüs'ten ölen ikinci hastanın Tekkeköy ilçesinden olduğu yönünde paylaşımlar yapılırken, bu bilginin doğru olup olmadığını bilmeyen vatandaşlar ise panik yaşadı.

Söz konusu bilginin yalan olduğu ve bu iddiayı gündeme getirenlerle ilgili de yasal süreç başlatıldığı açıklanırken, Koronadan öldüğü ileri sürülen söz konusu hastanın ise sağ olduğu ve kronik kalp yetmezliği nedeniyle tedavi altında olduğu öğrenildi. 

Söz konusu hastanın Korona testlerinin negatif çıktığı ve fakültede tedavi altında olduğu kaydedilirken, halen hayatta olan bir hastayı Korona'dan öldü diyerek gündeme getiren panik sevicilere ise tepki yağdı.

Özetle, anlamayanlar için  tekrar belirtelim; 'Korodan ölen ikinci hasta Tekkeköy'den' iddiaları asılsızdır. Korona'dan öldüğü ileri sürülen hasta, ölümcül virüs nedeniyle değil, kronik kalp yetmezliği nedeniyle tedavi altındadır ve halen sağdır.YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Süper Lig ve Samsunspor'un bulunduğu ligde maçlar Korona nedeniyle ertelendi

Süper Lig ve Samsunspor'un bulunduğu ligde maçlar Korona nedeniyle ertelendi