26 Haziran 2019 Çarşamba

TGB'NİN İSTİKLAL YÜRÜYÜŞÜ SAMSUN'DAN BAŞLADI

TGB'nin İstiklal Yürüyüşü Samsun'dan başladı

Türkiye Gençlik Birliği'nin (TGB) 29 Ekim 2017 tarihinde Ankara Anıtkabir'de sona erecek İstiklal Yürüyüşü Samsun'dan bugün başladı. TGB üyeleri Samsun'dan İstiklal Yürüyüşü başlattı.

26 Ekim 2017 Perşembe 14:04 GÜNCEL
Türkiye Gençlik Birliği'nin (TGB) 29 Ekim'de Ankara'da sona erecek, "İstiklal Yürüyüşü" Samsun'dan başladı.

Samsun'un İlkadım ilçesi Uğur Mumcu Parkı'nda toplanan Türkiye Gençlik Birliği üyeleri güvenlik güçlerinin oluşturduğu güvenlik önlemleri altında sloganlar atarak İstiklal Caddesi üzerinden Cumhuriyet Meydanının bulunduğu Atatürk Anıtı'na kadar yürüdü. Burada basın açıklamasında bulunan TGB Genel Başkanı Cem Dikmen, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 98 yıl önce Bandırma vapuruyla Samsun'a gelerek büyük direnişi başlattığını anımsattı.Türkiye'nin, 100 yıl sonra yeniden emperyalist kuvvetlerle savaştığını dile getiren Dikmen, şunları söyledi:

"Türkiyemiz büyük saldırıların altındadır. Türkiyemiz bir emperyalist kuşatmanın altındadır. İç ve dış tehditlerle yıpratılmaya ve hatta bölünmeye çalışılmaktadır. Bunu Türk gençliği olarak tespit ediyoruz. Bağımsızlığımızın, vatan bütünlüğümüzün, istikbalimizin ve istiklalimizin en büyük düşmanı olan ABD ve onun taşaron terör örgütleri  Fetullahçı çete ve PKK bütün saldırılarını Türkiye'yi bölmek için, Türkiye'yi kuşatmak için Türkiye'ye diz çöktürmek için yapmaktadır. Türk gençliği olarak diyoruzki; Vatanımızı asla bölemeyeceksiniz. Mehmetçiğimizle, polisimizle Türk milleti, Türk gençliği vatanımızı savunmak için hazırdır ve vazifeye atılmıştır." diye konuştu.

Grup, basın açıklamasının ardından otobüslerle Amasya'ya hareket etti.

Samsun'da başlayan yürüyüşün Amasya, Erzurum ve Sivas'ın ardından 29 Ekim'de Ankara'da Anıtkabir'de sona ereceği öğrenildi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Uzman Erbaş Hakan Yurtdağ:Binbaşı, polisleri içeri almayın emrini verdi

Uzman Erbaş Hakan Yurtdağ:Binbaşı, polisleri içeri almayın emrini verdi