27 Ekim 2021 Çarşamba

TOKAT-PAZAR BELEDİYE BAŞKANI ERDOĞAN YILMAZ'A CEVABIMIZ VAR!

Tokat-Pazar Belediye Başkanı Erdoğan Yılmaz'a cevabımız var!

Makam aracıyla tatile gittiği iddia edilen Tokat'ın Pazar Belediye Başkanı Erdoğan Yılmaz suçluluk psikolojisi ile sosyal medya sayfasından bir açıklama yapmış! Yaptığı açıklamaya bizim de anlayamayacağı dilden cevabımız var!

03 Eylül 2021 Cuma 01:55 GÜNCEL

Tokat'ın Pazar ilçesi Belediye Başkanı Erdoğan Yılmaz, makam aracıyla İzmir'in Selçuk ilçesine tatile gittiği iddiası ile ilgili haberimize çok içerlemiş, ve kendine göre sosyal medya sayfasından zehir zemberek bir açıklama yapmış.. Kendisine bizim de Samsun Kent Haber olarak bir cevabımız var!


Pazar Belediye Başkanı Erdoğan Yılmaz, devletin resmi makam aracı ile İzmir'in Selçuk ilçesine bir düğün münasebeti ile gittiğini söylemiş, ki biz bunu söyleyeceğini daha kendisi bu açıklamayı yapmadan yazdık zaten..

KENDİSİNİ TANIMAYIZ O DA BİZİ TANIMAZ
Devam edelim sayın Erdoğan Yılmaz söz konusu iddiaya sosyal medya sayfasından 'Ben habere değil haberi yapana bakarım' demiş.. Biz kendisini tanımayız, o da bizi tanımaz.. Tanımadığımız kişi ve kişiler içinde biz ahkam kesip, 'Biz olaya değil yaptırana bakarız' demeyiz.. Bunu dersek halt etmiş oluruz. Zira tanımadığımız insanlar hakkında böyle ileri geri konuşursak, işkembeden sallamış oluruz. Başkanda işkembeden sallamış, 'haberi yapana bakarım' demiş.. 

Soralım sayın başkana; Haberi yapanı tanıyor musunuz? Haberi yapanla hiç yan yana geldiniz mi? Haberi yapanla geçmişten beri bir dostluğunuz ya da yakınlığınız var mı? 

Bu sorulara vereceğiniz cevap elbette ki 'Yok' olacaktır. Öyle ise 'Ben habere değil haberi yapana bakarım' demagojisini niçin yapıyorsunuz!


SEVİLEN, GÜZEL HİZMETLER YAPAN BİR BELEDİYE BAŞKANI OLABİLİR AMA!
Sayın başkan Pazar ilçesinde güzel hizmetler yapıyor olabilir, sevilen, sayılan bir yerel yöneticide olabilir. Bizim bunlara söyleyeceğimiz hiç bir şey yok. Şayet ilçesine güzel hizmetler yapıyor, halkında takdirini kazanıyorsa, eyvallah der, başarılarının daim olmasını dileriz. Ama sayın başkan açıklamasında, 'Yaptıklarımı görmeniz için komünist belediye başkanı mı olmalıyım? diyor.. 

Valla sayın başkan bu açıklamanız çok tuhaf ve gereksiz olmuş söyleyelim.. Yaptıklarınızı Tokat'ın yerel basını görsün, yazsın anlatsın. Bizim bölgemizde değilsiniz. O yüzden sizin yaptıklarınızı bizim Samsun'dan görmemiz, yakından takip etmemiz söz konusu değil! Diğer açıdan; demek ki tüm Türkiye'nin dikkatini çekecek bir şeyler yapamamışsınız. Rutin hizmetler, belediyelerin asli görevidir.

KOMÜNİST BELEDİYE BAŞKANI SAVUNMASI NEREDEN ÇIKTI?
Ve ayrıca 'Komünist belediye başkanı mı olayım?' lafı da nereden çıktı, neden çıktı! Ne demek istiyorsunuz? Yoksa size birileri bizim komünist olduğumuzu mu söyledi! Ve siz tanımadığınız insanlara birilerinin lafıyla mı yafta yapıştırıp kendinizi aklama yollarını tercih ediyorsunuz. Şayet öyle bir şey varsa, şunu ifade edelim; Devletinin ve milletinin menfaatlerini korumak, haksızlığa ve adil olmayan her şeye karşı duruş sergilemek bize Ebu Zer Gifari'nin öğretisidir. O yüzden size bu lafı diyenin lafıyla bu sözü ifade ettiyseniz, halt etmişsiniz. Ve varsa böyle bir şey, size onu diyen de soysuz, yalamanın tekidir.

SAMSUN OTOGARINDAN AYNI ARAÇLA YOLCU ALDINIZ
Devam edelim açıklamanıza; makam aracıyla ailecek gittiğiniz Selçuk ilçesinde çekilen fotoğrafınızı bir gazeteci çekmedi. Duyarlı bir vatandaş çekip, tarafımıza ulaştırdı. Ve ailenizle birlikte makam aracıyla tatile gittiğiniz iddiası gündeme geldi. Selçuk'ta yaşayan ve görüntüyü tarafımıza ulaştıran vatandaşın kafasında demek ki bir soru işareti oluşmuş. Bunun sebebi de, 2019 yılında aynı makam aracı ile Samsun Otogarından devletin aracı ile gelip bir yolcu almanızla ilgili yayınladığımız haberdir. Samsun Otogarından o yolcuyu devletin makam aracı ile gelip almanız da, düğün için miydi bilemiyoruz. Tokat'tan Samsun'a, Tokat'tan Selçuk ilçesine devletin makam aracı ile düğüne gidiyorsunuz, sınırlarınız dışındaki şehirden yolcu alıyorsunuz. Keyfinize göre, makam aracını kullanıyorsunuz gibi bir durum varken ortada, 'Abdesti sağlam olanın namazından şüphesi olmaz' lafını edip, bu tür haksızlıklara, devlet malını çarçur etmelere kati suretle izin vermeyen dini kendinize kalkan yapıyorsunuz. Oysa ortada bir iddia vardı; Ve siz bu iddiaya karşı konunun ne olduğunu ya da ne olmadığını açıklamak yerine, suç bastıracak sözcüklerin arkasına sığındınız!ŞEFAF BİR BELEDİYE BAŞKANI OLSAYDINIZ!
İddia ettiğiniz gibi siz eğer şeffaf bir belediye başkanı olsaydınız; bize bu hassasiyeti gösterdiğimiz, belediye başkanlarının kamu aracı ile tatile gitme, kamu aracını keyfi kullanma gibi konulara gösterdiğimiz yaklaşımdan dolayı teşekkür ederdiniz. Şayet siz gerçekten beytülmalı koruyan kollayan bir anlayışta olsaydınız, bu haberle ilgili sergilediğimiz devletçi tavırdan dolayı bize teşekkür eder, kitleleri de yaptığınız ayıba sahip çıkmaya, size şakşakçılık yapmaya davet etmezdiniz! Siz yaptığınız o açıklama ile devletçi değil, ganimetçi olduğunuzu ifade etmişsiniz sanki. 

DEVLETİ SOYANI, KAMU MALINI ÇARÇUR EDENİ...
Söylediğimiz gibi şahsınızı tanımayız! İyi bir insanda olabilirsiniz, iyi bir yöneticide! Ancak şefaf olduğunu iddia eden bir belediye başkanı, ortada 'Makam Aracı ile Tatile gitme' gibi bir iddiayı destekleyen bir fotoğraf varken, efenim düğüne gittiydim, sonra işadamları ile toplantı yapacaktım, siz bizi yıldıramazsınız' gibi tribünlere oynayan, komik savunmalar yapmaz! Halka ve hakka hizmet noktasında biz hiç kimsenin de yıldırılmasına izin vermeyiz merak buyurmayın. Ama, kamu malını çarçur eden, kamu malı ile zevk-ü sefa yapanları da yıldırmasını biliriz. 

NE GELDİYSE BAŞIMIZA ŞAKŞAKÇILIKTAN GELDİ
Son söz olarak, sosyal medya sayfanızda yaptığınız açıklamaya, 2020 yılında 'Ben size bir kayma kayacağım ki' dediğiniz Pazar ahalisi destek vermiş ve onlarda bizleri tanımadan atmış, tutmuş. Sadece bir kişi, size haberimizde yer alan iddianın doğru olup olmadığını sormuş, o soruyu soranı da taraftarlarınız topa tutmuş. Bakın sevgili Pazar halkı, hırsızlığa, arsızlığa, usulsüzlüğe, yangabozluğa şakşakçılık yapmayın! Hele hele bunu siyasi Saiklerle hiç yapmayın. Ne geldiyse başımıza şakşakçılıktan geldi. Hem suçlu hem güçlü olup, bulunduğu konumu kullanarak, beylik lafları ile, tribünlere oynayanları da savunmayın. Savunursanız, bu ülkede yolsuzluk, usulsüzlük, arsızlık bitmez. Ve maalesef halkımız suçu, etik olmayan davranışları, kamu malının çarçur edilmesini ortaya çıkartanları taşlarken, tüm bunları yapanları ise şak şaklar hale geldi.

Sevgili, değerli sayın Pazar Belediye Başkanı Erdoğan Yılmaz, her insan hata yapabilir. Siz de şayet hata yaptığınızı, kamu malı ile Selçuk ilçesine ailenizle birlikte tatile gittiğinizi kabul ediyorsanız, bunun için tek yapmanız gereken bu yüce milletten özür dilemektir. Ve şayet siz bunu kabul etmiyorsanız, bir atasözümüz vardır hani 'Minareyi çalan kılıfını uydurur' diye.. Ve sormak istiyoruz, nikahtan kaç gün önce izin alıp makam aracıyla Selçuk ilçesine gittiniz? Cumhurbaşkanlığının yeni yayınladığı tasarruf tedbirleri genelgesine göre de, yaptığınız eylem yani makam aracı ile il dışına çıkmanız, hele hele nikaha gittim demenizde zaten yanlış! Sayın Cumhurbaşkanımızın tasarruf tedbirleri genelgesine karşı gelmişsiniz!

BİZİ ARAYAN HANIMEFENDİ KADAR MEDENİ OLUN!
Bakın sizin adınıza bir hanımefendi bizi aradı ve medenice meramını dile getirdi. Kendisine göre haklı olan taleplerine, biz saygı duyduk ve gereğini yaptık. Siz de en az o hanımefendi kadar, medeni olup, bizimle iletişime geçip, konuyu ve meseleyi aktarabilirdiniz. Ve hatta değerli hanımefendiye, Pazar Belediyesi olarak bizlere haberlerinizi gönderebileceğinizi, hizmetlerinizi de hiç bir karşılık beklemeden yayınlayacağımızı dile getirdik. Biz hatasını kabul edip özür dileyen, ya da 'Yaptık Bir Yanlış' diyen herkese anlayış gösteren bir yayın organıyız. Anladığımız kadarı ile hanımefendi de bulunan telefon numaramız sizde de var. Ama siz medeni bir şekilde iletişime geçmek yerine, şark kurnazlığı metotlarına başvurarak, suçunuzu bastırma yolunu tercih ettiniz. Bunun için de size kızacak, küsecek değiliz. Gülüp geçtik..

BEYTÜLMALA HELAL GETİRMEK..
Çalışmalarınızda başarılar dileriz.. Makam aracınıza cebinizden benzin koyup, o aracı Tokat dışında ki şehirlere götürme, resmi olmayan, kamu yararı bulunmayan düğünlere, ve yine resmi olmayan programlara makam aracınızla katılmaya, Samsun Otogarından yolcu almak için kullanma hakkınızın olmadığını, bu davranışın beytülmala helal getirmek olduğunu da hatırlatalım.. Ve izinli olduğunuz süreçte, makam aracını Selçuk ilçesinde şahsınızın kullanıyor olması ve yine izinli olduğunuz süreçte makam aracı ile İzmir'in Selçuk ilçesine düğüne gittiğinizi söylüyor olmanız çok manidar! Kendi açıklamanızla bir nevi kendinizi ele vermişsiniz! Bu bakış açısıyla şunu soralım; Bütün belediye başkanları izinli oldukları ya da izine ayrıldıkları süre içerisinde makam araçlarını alıp direksiyon başına geçip, il il gezebilir mi? Her ne kadar makam aracı şahsınıza ait olsa da, siz makam aracı ile il dışına düğüne gittim diyemezsiniz, böyle de bir savunma yapamazsınız! Bunu diyorsanız yaptığınız davranışın, ahlaki olmadığını kabul etmeniz lazım gelir. Zira bu davranış şekli etik değildir.

Şayet açıklamanıza verdiğimiz cevabı anladıysanız; Bizi lütfen arayın! Bizi arayan hanımefendi de var, ve sizde de olduğunu düşündüğümüz o telefon numaramızdan bizi arayın, tanışalım! Tanıyınca emin olun bizi çok seveceksiniz! Ve Komünist başkan olmanıza gerek kalmadan, hizmetlerinizi halka anlatmamızın yolunu açmış olacaksınız. Ve şayet siz haklıysanız, biz 'Yiğidi öldür, hakkını teslim et' der özür dilemesini de çok iyi biliriz.. Saygılarımızla.. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Bafra'da kahvehanede silahlı çatışma! Selçuk Söyleyen öldü, 4 kişi yaralandı

Bafra'da kahvehanede silahlı çatışma! Selçuk Söyleyen öldü, 4 kişi yaralandı