27 Ocak 2022 Perşembe

TOKAT'TA TOPRAĞA VERİLEN ŞEHİT OSMAN KARACA'NIN SAMSUNLU OLDUĞU BİLGİSİ PAYLAŞILDI

Tokat'ta toprağa verilen şehit Osman Karaca'nın Samsunlu olduğu bilgisi paylaşıldı

Van'ın Bahçesaray ilçesinde yaşanan ikinci çığ faciasında çığ altında kalarak şehit düşen ve dün akşam Tokat'ta toprağa verilen şehit uzman onbaşı Osman Karaca'nın Samsunlu olduğu bilgisi paylaşıldı.

07 Şubat 2020 Cuma 10:49 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir ve Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, dün akşam Tokat'ta toprağa verilen çığ faciası şehidi uzman onbaşı Osman Karaca'nın Samsunlu olduğu bilgisini kamuoyuna duyurdu.


Tokat Valiliğinin, Almus ilçesi doğumlu olduğunu duyurduğu şehit Osman Karaca'nın cenazesi dün akşam saatlerinde Tokat'ta toprağa verildi. Samsun'da bazı haber kaynakları ise belediye başkanlarının bugün yaptığı bilgilendirme üzerine 'Samsun'a  şehit ateşi düştü' başlıkları ile şehit Osman Karaca'nın şehadetini haberleştirdi.

Ancak Tokat Valiliği, şehit Osman Karaca ile ilgili önceki gün yaptığı duyuruda şehidin Tokat'ın Almus ilçesi doğumlu olduğu ailesinin de Tokat'ta yaşadığı bilgisini kamuoyuna aktarmıştı. Van'da çığ altında kalanlar için başlatılan kurtarma çalışmalarında görevli olan uzman onbaşı Osman Karaca, burada meydana gelen ikinci çığ felaketinde çığ altında kaldığı ve şehit olduğu öğrenildi. Tokat Valiliğinin Tokat doğumlu olduğunu belirttiği şehit Osman Karaca ile ilgili Samsun'da belediye başkanlarının 'Samsun doğumlu' olduğunu ifade ederek verdikleri bilgilendirme üzerine Samsunlular da bu acı haber karşısında derin üzüntüye boğuldu.

Van'da meydana gelen çığ faciasında aralarında jandarma, itfaiye eri ve korucularında bulunduğu 33 kişi şehit olmuştu.

Öte yandan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, şehit Osman Karaca'nın Tokat nüfusuna kayıtlı olduğu, eşinin Tekkeköy ilçesi doğumlu olduğu ortaya çıkınca sosyal medyada yaptıkları paylaşımları kaldırdı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da doğalgaz faturalarında yazan borç rakamları dudak uçuklatıyor

Samsun'da doğalgaz faturalarında yazan borç rakamları dudak uçuklatıyor