21 Ağustos 2019 Çarşamba

TRABZONLU İŞ ADAMLARI OLMAZSA AÇ KALIRSIN DİYEN O İSİM SAMSUN'DAN ÖZÜR DİLEYİP AÇIKLAMA YAPTI

Trabzonlu iş adamları olmazsa aç kalırsın diyen o isim Samsun'dan özür dileyip açıklama yaptı

Samsun'da 'Trabzonlu iş adamları olmazsa aç kalırsın' dediği gündeme gelen ve tepki çeken AK Partili Lütfi Çağlar, sözlerinin yanlış anlaşıldığını açıklayarak özür diledi.

27 Kasım 2018 Salı 13:21 GÜNCEL

Samsun'da AK Parti Canik İlçe Başkan Yardımcılığı görevinden sosyal medyada 'Trabzonlu iş adamları olmazsa aç kalırsın' dediği için alınan Lütfi Çağlar, sözlerinin çarpıtıldığını açıkladı.


Samsun doğumlu olduğunu söyleyen Lütfi Çağlar, sosyal medyada mikro milliyetçilik yapanlara tepki göstermek istediğini belirterek, Samsun halkından özür diledi.

Lütfi Çağlar, tepkilere neden olan o sözleri için şu açıklamayı yaptı..

"Şahsımla ilgili sosyal medya üzerinden hareketle başlatılan ve diğer iletişim kanalları ile büyütülen karalama kampanyası ile ilgili açıklama yapma gereği hasıl olmuştur. 
Öncelikle şunu belirtmeliyim hakkımda yapılan haberler tamamen asılsız ve çarpıtmadır. Ben Samsun doğumluyum. Bu şehirde büyüdüm. Bu şehri de insanlarını da çok seviyorum. Gayretim, çalışmalarım bugüne kadar Samsun için oldu ve bundan sonra da öyle olmaya devam edecektir.  Olayın kaynağına gelince; Samsun'da birileri tarafından sürekli gündeme getirilen ve kaşınan Samsunluluk - Trabzonluluk ayrıştırması her zaman karşı çıkan birisiyim. Bu şehirde yaşayan ve bu şehre hizmet eden herkes Samsunludur inancındayım. Kimsenin etnik kökeni ile uğraşmak veya kimseyi dışlamak ne şahıslarında ne de şehrimize bir şey kazandırmaz. Sosyal medya üzerinden etnik düşmanlık yapan bir şahsa bu duygular içerisinde verdiğim tepki yine aynı çevreler tarafından bambaşka bir boyuta taşınmıştır. Oysa ki benim verdiğim tepki etnik milliyetçilik yapmamın doğru olmadığı üzerinedir. Trabzonlular olmazsa Samsunlular aç kalır gibi bir ifade kullanmadığım gibi bu tür bir görüşe de şiddetle karşı çıkan birisiyim. Trabzonlu birisinin yanında çalışıyorsun neden Trabzon düşmanlığı yapıyorsun ifadelerimi genel bir görüş veya yaygın bir kitleye söylenmiş olarak sosyal medya üzerinden çarpıtmak ahlakı bir davranış değildir. Ben Samsunluyum şehrimi de bu şehrin insanını da çok seviyorum. Bu şehirden başka bir yerde yaşamayı da düşünmedim.  Bu doğrultuda çarpıtılan paylaşımında Samsunlu kardeşlerimi bilmeyerek incitecek en ufak bir hatam olmuşsa özür diliyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

samsunlu

28 Kasım 2018 Çarşamba 00:35

he canım he o işleri geçtik. içindeki duyguları rahat rahat yazmışsınız şimdi sıkıntı yaşayınca RRRRRR YAPIYORSUNN. az bişe sözünüzün arkasında durun

Vatandaş

28 Kasım 2018 Çarşamba 11:15

RRRRRRR ne ya nolur biri yazsın artık :) Bu adamı yolda görürsem RRRRRRR yapcam yoksa :)

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İlkadım Belediye Başkan aday adayı Ersan Aksu: İlkadım'ı ortak akılla yöneteceğiz

İlkadım Belediye Başkan aday adayı Ersan Aksu: İlkadım'ı ortak akılla yöneteceğiz