24 Haziran 2019 Pazartesi

TUNCELİ'DE ÖLDÜRÜLEN SAMSUN DOĞUMLU O TERÖRİSTİN BABASI KONUŞTU! ÖYLE BİR OĞLUM YOK

Tunceli'de öldürülen Samsun doğumlu o teröristin babası konuştu! Öyle bir oğlum yok

Tunceli'de öldürülen Samsun doğumlu terörist Mehmet Keleş'in babası yaptığı açıklamada "Vatanına düşmanlık yapan bir oğlum yok benim cenazesini kabul etmedim" dedi.

14 Ağustos 2018 Salı 01:25 GÜNCEL

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde 6 TİKKO üyesi ile birlikte öldürülen Samsun'un Bafra ilçesi doğumlu Mahir Parti kod isimli terörist Mehmet Keleş'in babası açıklama yaptı.


Tunceli'de 5 Ağustos 2018 tarihinde çıkan çatışmada güvenlik güçleri tarafından öldürülen 6 TİKKO üyesi teröristin arasında bulunan Mehmet Keleş'in terör örgütü tarafından üniversitede kandırıldığını açıklayan baba, "Namaz kılardı, üniversitede onu kandırdılar. 5-6 yıldır kayıptı. Onu bulmak için eşimle birlikte Tunceli'ye gittik. Onu girdiği yoldan geri döndürmek için Tunceli'de eşimle birlikte dağlara çıktık. Eşim onun kahrından Tunceli'de kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti" dedi.

Üniversitede hukuk bölümünü okurken terör örgütü tarafından kandırılan oğlunu kurtarmak için çok mücadele ettiklerini ancak başarılı olamadıklarını anlatan baba, "Çatışma sonrası bizi aradılar. Tunceli'ye gittik. Ben orada güvenlik güçlerine askere, polise silah sıkan bir oğlum olmadığını söyleyiğ cenazesini kabul etmedim. Biz ülkesini, vatanını seven bir aileyiz. Terör örgütü saflarına katılan bir oğlumuz olamaz. Cenazesini bu yüzden almadık, getirmedik" diye konuştu.

ÖLDÜRÜLEN TERÖRİSTİN BABASI KONUŞTU
Öldürülen TİKKO üyesi Mehmet Keleş'in cenazesinin Bafra ilçesinde toprağa verileceği iddialarının ardından BRT Haber'den Tahsin Kurumahmutoğlu ile telefonda görüşen baba, oğlunun terör örgütüne nasıl katıldığını ve onu kurtarmak için neler yaptıklarını anlattı.

İşte o teröristin babası tarafından yapılan açıklama.. (Babanın isteği üzerine ismi yayınlanmamaktadır)

KURTARMAK İÇİN ELİMDEN GELEN HERŞEYİ YAPTIM
"Benim çocuğumun aklına üniversite’de girdiler. Ben çocuğumu bu bataklıktan kurtarmak için elimden gelen her şeyi yaptım.Çocuğum Üniversitede okurken aklına girip dağa çıkardılar"

EŞİMLE DAĞLARA ÇIKTIK
"Ben çocuğumu kurtarmak için rahmetli eşimle birlikte Tunceli’nin dağlarına çıktık 15 gün dağlarda kaldık, örgütün sorumlularıyla konuştuk bir türlü oğlumu bunların elinden kurtaramadım."

EŞİMİ TUNCELİDE KAYBETTİM
"Tunceli’de bütün güvenlik görevlilerini tanırım onlarda beni tanır. Oğlumu kurtarmak için neler yaptığımı ne kadar mücadele ettiğimi  onlar çok iyi bilir.Eşimi de oğlumu kurtarmak için Tunceliye gittiğimizde kaybettim.Eşim oğlumun kahrından öldü."

5 YILDIR KAYIPTI
"Çocuğum 5 Yıldır kayıptı kendisinden haber alamıyorduk almakta istemiyorduk zaten. 1 hafta önce  güvenlik güçleri beni aradı. Ölenlerden bir tanesinin oğlum olabileceğini bunu teşhis etmek içinde Tunceli’ye gelip DNA Testi yapmam gerektiğini söylediler."

CENAZEYİ KABUL ETMEDİM
"Teşhis etmek için Tunceli’ye gittim. Beni karşılayan güvenlik güçlerine benim Mehmetçiğe kurşun sıkacak oğlum yok  kesinlikle cenazesini kabul etmiyorum dedim. Cenazeyi kabul etmediğimi  oradaki güvenlik güçlerine ifade ettim. Kabul etmediğim cenazeyi nasıl Bafra’ya getirebilirim. Bir baba evladının terörist olmasını, insan öldürmesini ister mi? Benim, başımı öne eğdiren,vatanına düşmanlık yapan bir oğlum yok. Biz devletimizi ve milletimizi seven insanlarız."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

vatandaş

14 Ağustos 2018 Salı 16:47

Üzülme oğlunun yaptıklarıyla sen sorumlu değilsin herkesin başına gelir uyuşturucu verip beynini yıkıyolar senin ne günahın var emniyetçi, doktor, yıllarca uyuşturucuyla mucadale ediyor çocukları bağımlı oluyor çaresiz kalıyorlar Rabbim acını azaltsın sabır versin

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunlu esnaf Donald Trump'a Twitter'dan tepki gösterdi

Samsunlu esnaf Donald Trump'a Twitter'dan tepki gösterdi