19 Ağustos 2019 Pazartesi

TURİZM ŞEHRİ SAMSUN'A ŞOK! SAMSUN'A GELEN KUVEYTLİ TURİSTLER TRABZON VE ORDU'YA GİTTİ

Turizm şehri Samsun'a şok! Samsun'a gelen Kuveytli turistler Trabzon ve Ordu'ya gitti

Samsun'a gelen Kuveytli turistler Trabzon ve Ordu'ya gitti. Kuveyt'ten Samsun'a gelen THY uçağında bulunan 107 turistten sadece 35'inin Samsun'da kaldığı açıklandı.

20 Temmuz 2018 Cuma 14:54 GÜNCEL

Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Murat Toktaş, Kuveyt'ten Samsun'a gelen 107 turistin sadece 35'inin Samsun'da kaldığını diğer turistlerin ise Trabzon ve Ordu'ya gittiğini açıkladı.


Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Murat Toktaş, Kuveyt'ten gelen turistlerin Samsun'da kalmamasının üzüntü verici olduğunu açıkladı. Samsun turizmini canlandırmak amacıyla Kuveyt ile Samsun arasında başlatılan direkt uçak seferi ile kente dün gelen 107 turist ile ilgili bir açıklama yapan Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Murat Toktaş,   Kuveyt’ten gelen turistlerin ne yazık ki 35 kadarının şehirde kaldığını görmek çok üzücü oldu. Uçaktaki yolcuların birçoğu Trabzon ve İstanbul acenteleri tarafından Trabzon’a ve Ordu’ya götürüldü. Bu durum bizim adımıza hoş olmadı. Bizim bu konuya bir çözüm bulmamız lazım, yoksa başka illerin geçiş güzergâhından başka bir konumumuz olmaz. Bununla ilgili uçuş noktasında Samsunu pazarlamamız gerekiyor. Bu konuda Samsun acentelerine çok büyük iş düşüyor. Ayrıca Karadeniz bölgesine çalışan yerli ve yabancı acenteler ile ortak çalışma yapıp şehrimizi pazarlamamız lazım" dedi. Kuveyt'ten gelen uçağın umut olduğunu da söyleyen KATİD Başkanı Murat Toktaş "Bundan sonra beklentimiz Katar, Cidde, Riyad ve Duabi seferlerinin de başlaması. Böylece körfeze coğrafyasındaki bütün noktalardan Samsunun bağlantı olacak. Bu da şehre onlarca milyon USD gelir gelmesi anlamına gelecek" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

vatandaş

21 Temmuz 2018 Cumartesi 02:25

Çuvallarmı Samsun turizme değer verilme daına tüm bahçelerimizi hatta Atakum Sahilini işgalcilereteslim edilmesine seyirci kaldılar senelerdir tüm bahçelerimizde açıkda içenler naralar çalgılar ama dur diyen yok kanun kazandık yıllar oldu tınlayan yok Atakum turizim kentiymiş çok düşünenler bahçelerne doldursun içenleri ailecek seyretsinler Şikayetçilere takıntılı diyenler işgalcileri korumayamı takıntılı acaba neden bu kazanılan kanun üstümü işgalciler acaba Atakum Denizevler 214 sok

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'u saran o pis koku Pazartesi gününe kadar devam edecek

Samsun'u saran o pis koku Pazartesi gününe kadar devam edecek