16 Haziran 2019 Pazar

TÜRK EĞİTİM-SEN SAMSUN 1 NOLU ŞUBE BAŞKANI LEVENT KURUOĞLU'NDAN RUM ÇETELERİ AÇIKLAMASI

Türk Eğitim-Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Levent Kuruoğlu'ndan Rum çeteleri açıklaması

Türk Eğitim-Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, Fener Rum Patriği Bartholomeos'un Bafra ilçesine yaptığı ziyaret sonrası milli mücadele kahramanı Topal Osman'a terörist diyen ve Türkleri Rum katliamı yapmakla suçlayan Nikos Michailidis'e tepki gösterdi.

18 Ekim 2018 Perşembe 17:02 GÜNCEL

Samsun'un Bafra ilçesine gelerek Otkaya Mağarasında mum yakıp ayin yapan Fener Rum Patriği Bartholomeos'un ziyareti sonrası sosyal medyada Nikos Michailidis isimli bir kişinin Türkleri Rum katliamı yapmakla suçlamasına Türk Eğitim-Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Levent Kuruoğlu tepki gösterdi.


Türk Eğitim-Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, asıl katliamın Rum çeteleri tarafından yapıldığını açıklayarak, "Tarihi gerçekleri değiştirerek bir hikaye uydurmanın alt yapısını ve zeminini oluşturmuşlar. Nebiyan bölgesinde Rum çetelerinin çok büyük katliamlar yaptıkları ortadayken, yüzlerce insanımız katledilmiş, köylerimiz yakılmışken, Topal Osman'ın müfrezeleri tarafından bu katliamı yapan Rum çetelerinden bazıları yakalanarak öldürülmüşken Rumların Türkler için katliam yaptılar demeleri bize olan kinlerini ortaya koymaktadır.  Devlet bu tür iftiralara ve faaliyetlere tedbirlerini almalıdır. Devlet yöneticilerimiz bu tür faaliyetleri küçümseyerek üstünü kapatma çabasında olmamalıdır."


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da kazada hayatını kaybeden uzman onbaşı Doğan Cantürk toprağa verildi

Samsun'da kazada hayatını kaybeden uzman onbaşı Doğan Cantürk toprağa verildi