27 Haziran 2019 Perşembe

TÜRK ENERJİ-SEN GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ŞUAYİP DENİZ DEMİR'DEN SAMSUN OTOGARI İSYANI

Türk Enerji-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şuayip Deniz Demir'den Samsun Otogarı isyanı

Türk Enerji-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şuayip Deniz Demir'den Samsun Otogarı isyanı. Samsun Otogarında ücretsiz servislerin kaldırılması nedeni ile yaşanan sıkıntı devreye giren belediye otobüslerine rağmen çözümlenebilmiş değil.

17 Kasım 2018 Cumartesi 19:03 GÜNCEL

Türk Enerji-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şuayip Deniz Demir, ücretsiz servislerin kaldırıldığı Samsun Otogarı eleştirisi ile dikkati çekti.


Samsun Otogarında bilindiği üzere ekonomik gerekçelerle otobüs firmaları ücretsiz olarak sağladıkları servisleri kaldırdı. Otobüs firmalarının ücretsiz servislerini kaldırması ile birlikte devreye giren Samsun Büyükşehir Belediyesi, SAMULAŞ A.Ş bünyesinde 4 ayrı otobüsü Samsun Otogarına gidiş-geliş yapacak şekilde hizmete aldı. Ancak Samsun Otogarında yaşanan ulaşım sorunu belediye otobüslerinin devreye girmiş olmasına rağmen çözüme kavuşturulamadı. 24 saat boyunca Samsun Otogarına gidiş geliş yapan otobüslerin 55 dakika ile 1 saat arası sefer yapıyor olması Samsun Otogarına gelen yolcularında tepkisini çekmeye başladı.

Daha önce Samsun Kent Haber olarak bu konuya dikkat çekmiş, gece saatlerinde Samsun Otogarına gelen yolcuların 55 ila 1 saat boyunca şehir merkezine ulaşabilmek için belediye otobüsünü beklemek zorunda kalacağına dikkati çekmiştik. Ankara'dan Samsun'a 60 TL'ye gelen bir yolcunun Samsun Otogarından şehir merkezine gidebilmek için, eğer belediye otobüslerini beklemek istemiyorsa 25-30 TL vererek taksi hizmetini kullanmak zorunda kalacağını gündeme getirmiştik. Samsun Otogarında belediye otobüsleri dışında şuan gelen yada giden yolcuyu taşıyacak başka bir ulaşım imkanı olmaması nedeni ile vatandaşları bu duruma tepki gösterirken,  Türk Enerji-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şuayip Deniz Demir'in yolu da sanırız bir çok vatandaşın servis sorunu nedeni ile eleştirdiği Samsun Otogarına düştü.  

Türk Enerji-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şuayip Deniz Demir, Samsun Otogarı ile ilgili sosyal medya sayfasından yaptığı paylaşımda, "Saat 01:05. Samsun Otogara indiniz. Atakuma gideceksiniz. Saat 02:00'ye kadar tam 55 dakika belediye otobüsünü beklemek zorundasın. Başka servis, dolmuş vs. vasıta yok. İşte Samsun'un vizyonu!" diyerek otogarda yaşanan sıkıntıyı dile getiren isimlerden birisi oldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, trafik kazası geçirdi

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, trafik kazası geçirdi