16 Ocak 2022 Pazar

TÜRK-İŞ KONFEDERASYONUNDAN MUSTAFA DEMİR'E TEHDİT GİBİ AÇIKLAMA

Türk-İŞ Konfederasyonundan Mustafa Demir'e tehdit gibi açıklama

Samsun'un Atakum ilçesinde bulunan Türk-İş Eğitim Merkezinin kütüphane protokolünün imzalanması sonrası Türk-İş Konfederasyonundan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e tehdit gibi açıklama geldi.

25 Haziran 2020 Perşembe 11:43 GÜNCEL

Türk-İş Konfederasyonundan, Samsun'un Atakum ilçesinde bulunan Türk-İş Eğitim Merkezi'ni kütüphane yapma protokolü imzalayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e "Aklını başına al. Milletin malına el uzatanın eli kırılır" açıklaması geldi.


Türk-İş Konfederasyonu, Atakum ilçesinde bulunan Türk-İş Eğitim Merkezinin kütüphane olması için Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Samsun Kültür Turizm İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Türk-İş Konfederasyonu tarafından bugün düzenlenen basın toplantısında Türk-İş Eğitim Merkezinin kütüphane yapılacak olması ile ilgili davalar açtıkları belirtildi. Davanın devam ederken Samsun Büyükşehir Belediyesinin, Türk-İş Eğitim Merkezinin kütüphane olması için protokol imzaladığı kaydedilerek, Samsun Canlı Haber'den de canlı olarak yayımlanan açıklamada şunlar dile getirildi.

"Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir sebebini bilmediğimiz bir şekilde bu işi kişisel olarak takip etmekte, bu işi hızlıca sonlandırmak istemektedir. Güzide tesisimizi ortadan kaldırmak için elinden geleni yapmaktır. Yapılan protokolde bunun ispatıdır. Konuya ilişkin açılmış dava devam etmektedir. Mahkemelerin çözeceği dava sürerken protokol yapılması, bu konunun Mustafa Demir tarafından kişiselleştirildiğini ortaya koymaktadır. Tesisimiz işçinin aidatları ile satın alınmış ve yine aidatlarla işletilmiştir. Bu tesis de işçilerin alın teri vardır. Buranın elimizden alınmasına rıza göstermeyeceğiz. Eğitim merkezimizin bulunduğu yerin 450 metre kuzeyinde yer alan AVM'nin eski planı kültürel tesis alanıdır. Sonrasında imar planlarında kültür alanı, ticari alana dönüştürüldü. Kültürel tesis alanı ihtiyacı var ise AVM'nin alanı neden değiştirildi. Bu tesisin ne suretle olursa olsun elimizden alınmasına rıza göstermeyeceğiz. Mustafa Demir hasım hane davranıyor.  Samsun Türkiye için önemli bir il. Atatürk'ün ayak bastığı bir ilimiz. Bu yüzden Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmak kolay değil. Bu yer kimsenin babasının malı değil. Milletin malı. Milletin malına el uzatanın eli kırılır. Mustafa Demir aklını başına alsın. bizleri karşısına almasın. Bu işin ileri boyutu var. Biz sabrediyoruz. Sabır taşı olmuşuz. Sabır taşı kırıldığı zaman sonucuna herkesin katlanması lazım"
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

vatandaş

26 Haziran 2020 Cuma 14:40

Belediye başkanı seçmemişizki, kümese tilki seçmişiz...Türkiş binasına çökmeler, karşıyaka mahallesindeki 18 evi otopark yapmaya çalışmalar.mıstafa demirle daha neler göreceğiz bakalım.

Vatan DAŞTAN

25 Haziran 2020 Perşembe 11:56

heyt be.adam olan anlar...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Vezirköprü'de Ecrin bebeğin ölümü ile ilgili iki kişi tutuklandı

Samsun Vezirköprü'de Ecrin bebeğin ölümü ile ilgili iki kişi tutuklandı