09 Ağustos 2020 Pazar

TÜRKİYE KAMU-SEN GENEL BAŞKANI KAHVECİ'DEN SENDİKALARDAN OLUŞAN PARALEL YAPI İDDİASI

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Kahveci'den sendikalardan oluşan paralel yapı iddiası

Samsun'da konuşan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, sendikalardan oluşan paralel yapı iddiasında bulunarak, "Devletin içinde, kamunun içinde sendikalardan oluşan paralel bir yapıya asla müsaade etmeyeceğiz" dedi.

26 Ocak 2019 Cumartesi 18:47 GÜNCEL

Samsun'a gelen Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Şehit Ömer Halisdemir salonunda yaptığı konuşmada sendikalardan oluşan paralel yapı uyarısında bulundu.


Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, "Hakkaniyetli bir sistem oluşturma zorunluluğumuz var. Devletin içinde, kamunun içinde sendikalardan oluşan paralel bir yapıya asla müsaade etmeyeceğiz." dedi.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türk Sağlık-Sen Samsun Şubesinin ev sahipliğinde Samsun Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Salonu'nda düzenlenen toplantıda, devletin kurumlarına yapılan müdür atamalarının ehil insanlardan oluşması gerektiğini söyledi.

Kamuda ehil ve liyakatla adaleti öne çıkaracak yönetici atama usul ve esaslarını hükümet yetkilileriyle birlikte yapabileceklerini anlatan Kahveci, "Artık, 'Senin adamın, benim adamım, senin sendikan, benim sendikam' davasının önüne geçelim. Türkiye bunu taşıyabilecek süreçte değil. İşte 2016'da yaşadığımız hain darbe girişimi var. Bu adamlar devletin bütün imkanlarını nasıl ele geçirdiler. Sonra geldiler, devletimizin, milletimizin, ülkemizin geleceğine kastettiler. Öyleyse bizim hakkaniyetli bir sistem oluşturma zorunluluğumuz var. Devletin içinde, kamunun içinde sendikalardan oluşan paralel bir yapıya asla müsaade etmeyeceğiz." diye konuştu.

Bilgiyi ve tecrübeyi öne çıkartacak bir sisteme ihtiyaç duyulduğuna işaret eden Kahveci, "Eğer böyle yapmazsak çalışanın umutlarını tüketmiş oluruz. Çalışan insanlar kendi bilgi, beceri ve birikimiyle yönetici olma şansını görmezse motivasyonları düşer. Biz 21. yüzyılın Türkiye'sini hedeflere taşıyacaksak, devletteki yapılanmayı sağlıklı bir düzene oturtmamız lazım. Hiçbir unsurun devletin içerisinde güç oluşturmasına asla müsaade etmemeliyiz." değerlendirmesinde bulundu. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan adayı Demirtaş'tan 'Savaşa değil seçime gidiyoruz' uyarısı

İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan adayı Demirtaş'tan 'Savaşa değil seçime gidiyoruz' uyarısı