25 Nisan 2019 Perşembe

TÜRKİYE SAMSUNLU ŞEHİT SAMET TOKUR'UN KAHRAMANLIĞINI KONUŞUYOR

Türkiye Samsunlu şehit Samet Tokur'un kahramanlığını konuşuyor

Samsun'un Salıpazarı ilçesi doğumlu şehit jandarma uzman çavuş Samet Tokur'un şehit olmadan önce göğsüne iki mermi isabet etmesine rağmen, PKK'nın üst düzey terörist ile çatıştığı ortaya çıktı. Türkiye Samsunlu şehit Samet Tokur'un kahramanlığını konuşuyor..

07 Nisan 2018 Cumartesi 15:07 GÜNCEL

Samsun'un Salıpazarı ilçesi doğumlu şehit jandarma uzman çavuş Samet Tokur'un Amanos Dağlarında terör örgütünün üst düzey sorumlusu bir terörist ile girdiği çatışmada, büyük bir kahramanlık örneği gösterdiği ortaya çıktı. 


Amanos Dağlarında 26 Mart 2018 tarihinde şehit düşen Samsunlu jandarma uzman çavuş Samet Tokur'un bir terörist ile girdiği çatışmada göğsüne iki mermi isabet etmesine rağmen, teröristi öldürdüğü ve elinde ki el bombasını silah arkadaşlarına atmasını önlediği ortaya çıktı. Şehit Samet Tokur'un öldürdüğü teröristin atmaya hazırlandığı el bombasının ise elinde patladığı öğrenilirken, Salıpazarı ilçesi doğumlu kahraman Mehmetçiğin teröristi öldürdükten onra şehit düştüğü açıklandı.

Zeytin Dalı Harekatı ile Suriye'nin Afrin bölgesiyle irtibatı kesilen Amanoslar bölgesindeki teröristlere yönelik operasyonda görevli jandarma uzman çavuş Samet Tokur, teröristlerle çıkan çatışmanın ardından başlatılan arama-tarama faaliyetleri sırasında kayalık ve ormanlık alanda bir terörist tespit etti. Kayalıklara saklanan terörist, kendisini etkisiz hale getirmek için harekete geçen Samsunlu şehit Samet  Tokur'a tabancayla ateş açtı. Göğsüne isabet eden ve iki mermiye rağmen çatışmayı sürdüren Samet Samet Tokur, teröristi burada öldürerek etkisiz hale getirdi. 

Samet Tokur tarafından öldürülen teröristin, jandarma personelinin bulunduğu noktaya atmak üzere pimini çektiği el bombası ise elinde patladı. Samet Tokur, gösterdiği bu kahramanlıkla silah arkadaşlarının hayatını kurtardı. Teröristin cesedi üzerinde yapılan incelemede el bombasının piminin elinde kaldığı tespit edildi.
 
Samsunlu şehit Jandarma Uzman Çavuş Samet Tokur’un öldürdüğü  teröristin, örgütün sözde üst düzey sorumlularından olduğu ve 14 Şubat 2017’de Samet Tokur’un aynı birlikten silah arkadaşı Jandarma Uzman Çavuş Salih Kayan’ı şehit ettiği belirlendi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Bafra'da şehit astsubay üstçavuş Tolga Pehlivan toprağa verildi

Samsun Bafra'da şehit astsubay üstçavuş Tolga Pehlivan toprağa verildi