20 Nisan 2019 Cumartesi

TÜRKİYE'NİN ARTIK KENDİ ARAMA MOTORU VAR

Türkiye'nin artık kendi arama motoru var

Türkiye'nin artık kendi arama motoru var! Türkiye yeni yerli arama motorunu kurdu. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, "Türkiye'nin arama motorunun adı Yaani." dedi.

25 Ekim 2017 Çarşamba 16:09 GÜNCEL
Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Turkcell'in düzenlediği Yaani'nin tanıtım etkinliğinde yaptığı konuşmada, kendi arama motoruna sahip olmanın Türkiye'yi dünyada sayılı ülkeler arasına soktuğunu söyledi.

Dünyada gücün kaynağının değiştiği bir dönemden geçildiğini belirten Terzioğlu, "Artık veri en önemli güç. Ülke olarak bu yeni dönemde söz sahibi olmak istiyorsak dijital verilerimizi kendi ülkemizde tutmak ve bunları işleyerek yenilikçi servislere dönüştürmek zorundayız." açıklamasında bulundu.

Verilerin işlemediği sürece elde veri olmasının pek bir anlamı olmadığını kaydeden Terzioğlu, "Bugüne kadar geliştirdiğimiz servisler sadece Türkiye'de değil dünyada da milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Şimdi Yaani ile bir adım daha atarak en fazla veri üreten servislerden birisi olan arama motoru pazarına giriyoruz. Bu Turkcell'in değil Türkiye'nin arama motoru. Hepimizin desteği ile büyüyecek." şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Bakan Kurtulmuş: Turizmi yumuşak güç enstrumanı olarak kullanacağız

Bakan Kurtulmuş: Turizmi yumuşak güç enstrumanı olarak kullanacağız